Fałszywe ograniczenia umysłu – część pierwsza – opór !

„Nasza świadomość zawsze znajdzie właściwe rozwiązanie – rozwiąże dany problem – gdy tylko przestaniemy stawiać temu opór”
David Hawkins
Spokojny, skoncentrowany, zrelaksowany – oraz pełen pozytywnej energii umysł ?
Tak, to nasz prawdziwy i naturalny stan !
To w procesie naiwnego uczenia się od innych zaczęliśmy polegać na naszym ego w kontekście rozwiązywania problemów – czyli „próbować” rozwiązywać problemy „stawiając im opór” / walcząc / zmagając i co najsmutniejsze – cierpiąc.
Największa część transformacji każdego obszaru naszego życia – to w rzeczywistości lekcja – aby zaprzestać stawiania oporu.
To co Akceptujemy – znika z naszego życia.
To czemu stawiamy opór – trwa.
I jeżeli cokolwiek negatywnego nadal trwa w naszym życiu – to tylko dlatego, że sami w podświadomości ten proces zasilamy !!!
Większość ludzi w PODŚWIADOMEJ części umysłu utrzymuje mnóstwo oporu wobec
– efektywnej pracy (działania)
– dawania
– koncentracji umysłu
itd.
Świadomie – mówią, że jest ich intencją skupić się i koncentrować – ale mimo wszystko Tego Nie Robią !!
Dlaczego ? Podświadomość zawsze wygrywa !
Dlatego aby zobaczyć jak „zaprogramowana” jest nasza podświadomość – nie możemy używać świadomego umysłu – który zwykle twierdzi, że nie widzi problemu (wyparcie, tłumienie) – ale jeżeli chcemy poznać prawdę – to wyłącznie po owocach – po efektach…
na świadomym umyśle nie możemy polegać – nie ma wglądu do podświadomości
ale obserwując jak się zachowujemy, jakich efektów doświadczamy – możemy z łatwością zobaczyć co znajduje się w naszej podświadomości
paradoksalnie – nie ma żadnych zewnętrznych przyczyn tego co doświadczamy .. uwolnienie przyczyny z podświadomości przynosi natychmiastowe rezultaty ..
jednak nasze sprytne ego robi wszystko abyśmy „zaleczali skutki” – czyli szukali przyczyn w świecie „zewnętrznym”
(stąd bierze się magiczne myślenie) zamiast we własnej podświadomości..
dostęp do naszej podświadomości posiadamy wyłącznie w stanie głębokiego relaksu – w momencie gdy przestaniemy stawiać opór – uspokoimy się – w takim stanie możemy analizując efekty/owoce – dojść do programów w podświadomości…
przypominam, że kasowanie negatywnych/fałszywych/ograniczających programów z podświadomości – polega na ich uświadomieniu sobie i po prostu ” de-energetyzowaniu ” – czyli uwolnieniu energii, która je zasila – a wtedy znikają same -dlaczego ?
Bo to nasz własny OPÓR (podświadomy) je wciąż zasila !!