Fundament sukcesu

1. Koncentracja uwagi ( długotrwała zdolność koncentrowania uwagi na określonym zadaniu – bez rozpraszania się),

2. Dyscyplina umysłu ( tworzenie życia według własnych standardów, zasad itd – zamiast reagowania na warunki zewnętrzne i prób dostosowania się do nich) Dyscyplina umysłu jest bardzo prosta ! Wystarczy uwolnić kilka emocjonalnych blokad – jest to wykonalne  w kilka godzin intensywnej pracy wewnętrznej z własną podświadomością. Większość ludzi wciąż nie realizuje swoich celów ponieważ myślą (czują), że ich brak działania „spowodował” świat zewnętrzny / inni ludzie !


oraz


3. Zdolność odraczania gratyfikacji (uwolnienie się od szukania przyjemności za cenę wzrostu) to najważniejsze cechy DOROSŁOŚCI.

Są to cechy, bez których osiągnięcie i realizacja znaczących celów w życiu jest niemożliwe.
Jeżeli wybierzemy realizację celów wymagających bardzo dużych zasobów energii  (mocy) oraz determinacji – bez wcześniejszego doświadczenia powyższych cech osobowości – prawdopodobnie cele te będą przez nas nieświadomie sabotowane.

Bezwzględnie – osoby, które odniosły największe sukcesy w historii tego świata, czy to Edison, czy Einstein, czy nawet Gandhi lub Oprah ! – naukowcy, przedsiębiorcy, lekarze itp. – wszyscy w swoich biografiach jasno zaznaczali, że bez powyższych umiejętności panowania nad swoim umysłem – nie byliby w stanie realizować swoich celów.
To ich praca – inspirowała ludzkość. Nie unikali i nie uciekali od pracy wymagającej największej z możliwych inwestycji – własnego czasu.

 

” Obfitość jest automatyczną i nie wymagającą wysiłku konsekwencją wyboru doskonałości pod każdym względem ( robienia na 100% tego co potrafimy najlepiej )  „ David R . Hawkins

” Wielcy stają się legendarni, gdy uczą poprzez przykład. Nie to co mają, nie to co robią – lecz to KIM się stali inspiruje całą ludzkość, i to w nich doceniamy „  David R. Hawkins

” Poprzez naleganie na to, że cel uświęca środki – siła sprzedaje wolność za cenę zysku. Siła oferuje szybkie, łatwe rozwiązania. W przypadku mocy – cel i środki są takie same – ale cel wymaga większej dojrzałości, dyscypliny oraz cierpliwości aby doświadczyć efektu. Znakomici liderzy inspirują nas do wiary oraz pewności siebie dzięki ich mocy absolutnej uczciwości oraz jedności z zasadami, których nigdy nie łamią. Osoby te rozumieją, że nie możesz złamać zasady i nadal posiadać moc ” David R. Hawkins

definicja słowa: Uczciwość:
– bycie szczerym
– trzymanie się mocnych wartości i zasad bez względu na okoliczności
– bycie całościowymi – bycie , mówienie, działanie – jest ze sobą spójne ( bez noszenia masek czy udawania dla chęci zysku )