Intencjonalność działań, wyborów i decyzji z praktyce

Robiąc wciąż to samo – oczekując innych rezultatów – nazywamy szaleństwem. 
Bez względu na to jak bardzo ludzie obwiniają innych ludzi oraz sytuacje zewnętrzne lub nawet Boga – nie zmienia to ani ich – ani ich zachowań. Pozostają w miejscu – a szaleństwem nazywamy wtedy ich frustrację – fakt, że pomimo kontynuowania działań, które nie przyniosły rezultatów – nadal oczekują „zmiany” w świecie zewnętrznym – bez żadnej zmiany z ich strony.

Jeżeli oczekujesz innych rezultatów – trzeba będzie zmienić nieco nasze zachowanie – nasze działania. Nasze działania – nie mogą zostać zmienione „na siłę”. Tego już z pewnością próbowaliśmy. Nasze działanie zależy od naszych przekonań. A nasze przekonania zasilane są energią stłumionych emocji.

To co wyróżnia ludzi odnoszących sukcesy od tych, którzy wyłącznie żyją marzeniami – jest tzw. intencjonalność działań, wyborów i decyzji. 

Aby nasze życie ułożone zostało przez nas według naszych standardów – musimy uświadomić sobie, że wszystko jest tylko kwestią wyboru. 
Tylko osoby z syndromem ofiary – oczekują, że poprzez zmianę kogoś / czegoś na zewnątrz ( a już na pewno nie widzą przyczyny w sobie ) – mogą zmienić swoje życie. 
Co jest intencją na Twoje życie ? 
Co dokładnie jest Twoją intencją doświadczyć ? 
Wybierz – jak Twoje życie ma wyglądać ?
Czy doceniasz wszystko co otrzymujesz dziś ? 

Pamiętajmy, tylko duma blokuje wszystko to co pozytywne. Gdy otrzymujemy od Boga talenty, umiejętności, a nawet moc służenia ludziom – tylko duma (brak pokory) może zablokować cały ten proces. Na szczęście WDZIĘCZNOŚĆ wszystko odblokuje. Wdzięczność to taka energia, która sprawi, że wszystko co dobre i pozytywne znów zacznie płynąć w naszym kierunku.
Prawdziwej wdzięczność niektórzy uczą się całe życie.
Czasami otrzymujemy bardzo wiele dobrego – aby przejść próbę dumy ( sukces, pieniądze, przyjaźń, związek ).
To czy na to co otrzymamy zareagujemy dumą czy wdzięcznością i pokorą – zależy już od nas. Ale wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że gdyby nie duma – zrealizowaliby większość odkładanych na później celów. Niestety wielkie rzeczy możemy realizować tylko z Wielkim Wsparciem mocy duchowej, która nie pochodzi z naszego ego.

biegne_w_kolko

 

 

Pamiętajmy, jesteśmy jako ludzkość smutni, bez energii, bez kierunku – tylko do momentu w którym odkryjemy, iż nie ma większej RADOŚCI w życiu niż służenie Bogu poprzez służenie ludziom. Nawet biznes można oprzeć o duchowe wartości służenia ludziom.
Wiara to wytrwałość pozytywnego nastawienia umysłu, pozytywnego samopoczucia – bez względu na okoliczności. Jest to pełne zaufanie Bogu – ale i także pełna odpowiedzialność za nasz umysł. Posiadamy wolną wolę i to my doświadczymy konsekwencji naszych wyborów i decyzji. 
Albo będziemy w jednym momencie kanałem Boskiej radości, miłości i wdzięczności – albo naszego ego (braku, walki i cierpienia). Wybór należy do nas.

 

Intencja służenia ludziom poprowadzi nas przez coraz większe poziomy sukcesu i realizacji siebie !