Jak ograniczyć wpływ ego na nasze życie

Wielu z nas zastanawia  się jak sprawić, aby wpływ ego na nasze życie był mniejszy ? 

Jak uwolnić się od walki, stresu i zmagania się ? 

Przede wszystkim wybacz sobie i innym ludziom. 

Każdy z nas uczy się. Jesteśmy tutaj aby się uczyć.

Każdy człowiek potrafi czynić tylko dobro. Robimy to co potrafimy najlepiej –  z własnego poziomu świadomości. 

Jednak nasza świadomość – naiwność dziecka w nas – wskazuje, że jesteśmy niewinni. Każdy człowiek potrafi czynić tylko dobro. Ale to co jest dobrem – zostało w nas zaprogramowane. Dlatego to, że popełnialiśmy błędy w przeszłości – jedyna przyczyna tego to fakt, że nie potrafiliśmy lepiej ! I tylko tyle ! 

Poczucie winy także jest narcystyczne i egoistyczne. Zamiast zmienić swoje postępowanie, które de facto jest jedyną karą – koncentrują się ciągle na sobie i na swoim poczuciu winy. 

A zatem czy możesz wybaczyć sobie wszystko co dotyczy przeszłości – wszystko – ?

Oczywiście , że możesz…

Możesz dlatego, że urazę przechowujesz w swoim umyśle – skoro jedną decyzją się tam znalazła – możesz jąta kże uwolnić. Jesteś większa – jesteś większy/większa niż twój umysł.

A teraz decyzja : Czy wybaczysz sobie wszystko ?

TAK czy NIE decyzja należy do Ciebie !

Poddaj całe poczucie winy Bogu. ŚMIAŁO. Jedyną wolą Boga dla nas jest nasze szczęście. Bóg nas nie karze. Nie osądza.
Kiedyś odkryjesz, że to najwspanialsza, bezwarunkowo kochająca moc, której wola dla nas jest dobra i tak pozytywna, że aż śmieszne jest, ze ludzie boją się Boga.
Oddalamy się od Niego – nie szukając aktywnego kontaktu – łączności – poprzez całkowite poddanie swojej woli – Woli Boga .. Czasami, gdy już nic innego nie pomaga – całkowite poddanie kontroli – oddanie swojego życia … problemu w ręce Boga- przeniesie całkowite uzdrowienie … wystarczy sprawdzić …