Jak poradzić sobie z każdą życiową sytuacją ?

Jak znaleźć rozwiązanie każdej trudnej sytuacji ?

Umysł i kontrolowanie.
Czyli dlaczego sami – swoją własną mocą zasilamy problemy zamiast rozwiązania.

Gdy dzieje się „wydarzenie”, „sytuacja” na zewnątrz nas – najczęściej – uruchamia się w nas pewna reakcja emocjonalna – w formie energii.

Sytuacja życiowa rozwiąże się – ale tylko wtedy – gdy nasza ENERGIA na jej temat – zamieni się z oporu/wysiłku/cierpienia – na spokój, relaks, radość. Wtedy bowiem zaprzestajemy stawienia oporu temu co dzieje się na zewnątrz nas.
Stawienie czemuś oporu (np. wciąż o tym myśląc – chcąc się tego pozbyć ) – jeszcze bardziej powiększa problem (powiększa problem także na siłę nie myślenie o problemie – udawanie , że go nie ma )

Nasz umysł wierzy, że gdy pozbędziemy się tej sytuacji poczujemy się lepiej – a tak naprawdę – gdy w pełni się uspokoimy – gdy zrelaksujemy się na ten temat ( co jest skutkiem uwolnienia wszystkich negatywnych emocji z tym związanych – stawienia czoła całej energii, która pojawia się w związku z danym wydarzeniem ) – dopiero wtedy przyjdzie rozwiązanie i zmiana sytuacji.

Dodam, że każdy z nas ma w sobie zdolności aby poradzić sobie z każdą sytuacją życiową, która nas czeka.
Jedyny problem polega na tym, że zamiast skorzystać z naszych zdolności wybieramy rozwiązania siłowe – walczymy z problemem zamiast znaleźć rozwiązanie.

Naszego ego ma poczucie kontroli nad światem dopóki coś się nie wydarzy ( i wtedy potrzebujemy pokora- stawienia czoła prawdzie – duma czyli oszukiwanie siebie nie pomoże – wręcz przeciwnie spowoduje jeszcze więcej problemów – przykład dumnego nastawienia siły jest poświęcanie się – czyli wiara, że realizacja jakiegoś zadania wymaga naszego cierpienia  )

Każdy rozsądny człowiek przeczytał/usłyszał o bardzo wielu strategiach – może nawet tysiącach sposobów radzenia sobie z różnymi sytuacjami, które zawsze są dostępne w naszej podświadomości.
Dlaczego zatem tak niewiele osób korzysta z tego – co już posiada ?
Odpowiedzią jest stan energetyczny w którym się znajdujemy.
Jest on odpowiedzialny za 99% naszych działań.

Dostęp do części odpowiedzialnej za rozwagę i mądrość jest możliwa tylko wtedy, gdy jesteśmy w pozytywnym stanie umysłu(relaks, spokój – dlatego medytacja cieszy się coraz większą popularnością)
Uwalnianie – jest formą medytacji aktywnej / w działaniu – którą wykonujemy w każdej chwili naszego życia – dlatego uwalniając stale odczuwamy wewnętrzny relaks i spokój.

Najczęściej nie ufamy sobie – gdyż większość naszych dotychczasowych decyzji podejmowaliśmy pod wpływem negatywnych emocji.
Lecz wiara w siebie i poczucie własnej wartości – to wewnętrzne poczucie, że bez względu na to co się wydarzy – możemy i poradzimy sobie z tym – bowiem jesteśmy więksi i mamy większą moc niż każde życiowe zdarzenie jest kluczowe dla świadomego, radosnego życia.

 

Sukces_blog_adamkrasowski