Jak ważne jest szczęście dla jakości naszego życia ?

Jak ważne jest szczęście dla jakości naszego życia ? Najważniejsze !

Brak energii do działania ? Nie ma czegoś takiego jak brak energii do działania !

Jest nastawienie umysłowe/emocjonalne/, którego konsekwencją jest poczucie niemocy.

Są dwa fundamentalne grupy nastawień umysłowych – takie, które dodają nam energii i woli życia oraz takie, które nam tej energii nie dodają.

Ludzkie ego chce najpierw zmienić coś w świecie zewnętrznym aby poczuć się lepiej.

Ponieważ aby naprawdę cokolwiek zmienić w świecie trzeba zmienić prawdziwą przyczynę (nie skutek) !

Wysilając się na ciągłych próbach zmieniania świata, ludzi, okoliczności – czyli skutku – tracimy jeszcze więcej energii i czujemy się jeszcze bardziej bezsilni !

Nie będę koncentrował się na tym, co nas osłabia – to każdy z nas już wie : krytykowanie, cynizm, osądzanie, narzekanie itp. Nic w tym nowego.

Skupmy się na tym, co nas wzmacnia – co dodaje nam energii :

Nasza moc wzrasta najszybciej, gdy jesteśmy uprzejmi, wybaczający, kochający, wdzięczni, radośni i szczęśliwi.

To jest takie bardzo bardzo proste ! Im bardziej jesteśmy pozytywni, im mniej w naszym umyśle i życiu negatywnej energii – tym bardziej sukces i obfitość dzieją się automatycznie, naturalnie, bez wysiłku.

Ludzie mimo wszystko trzymają się walki, zmagania i cierpienia myśląc fałszywie, że to przyniesie im realizację ich celów ! Nie dajmy się na to nabrać – negatywność obniża nasz poziom mocy. Relaks i spokój jest ważniejszy niż walka i zmaganie się !

Nasza funkcja w tym świecie to radość !

Ps.

Szczęście – to główny podejrzany na liście ego.

Tylko szczęście ma wystarczająco dużo mocy, aby zobaczyć i uwolnić wszelkie ograniczenia ego !

Czy kultura społeczeństwa (programy społeczne) może nieświadomie ograniczać sukcesy i obfitość ludzi w danym społeczeństwie (osób, którzy w to wierzą ?) Na najbliższych warsztatach w praktyczny sposób doświadczymy dlaczego gdy w pierwszej kolejności wybierzemy szczęście – sukces, obfitość i zdrowie stają się naturalną konsekwencją – bez wysiłku i dlaczego nasze społeczeństwo aby zatrzymać egoistyczną(narcystyczną) przyjemność z użalania się nad sobą i swoim losem podświadomie odpycha od siebie to co w życiu pozytywne, to co najcenniejsze!

„ Niewiele osób docenia prawdziwą moc umysłu. Umysł jest bardzo mocny. Trudno jest nam uświadomić sobie, że myśl i przekonanie łączą się w potężnej mocy, która może dosłownie przenosić góry. Wydaje się na pierwszy rzut oka, że wierzyć w tę moc na swój temat – jest aroganckie, ale to nie jest prawdziwy powód dla którego nie wierzymy. Wolisz wierzyć, że Twoje myśli nie mogą wywierać realnego wpływu – gdyż się ich boisz. To może przykryć twoje poczucie winy – ale kosztem postrzegania umysłu jako coś bezsilnego ”

ACIM (from Original copy from Foundation for Inner Peace) (cal. 550)

Radosnego dnia !