Wiara w siebie.

Większość ludzi nie jest świadoma prawdy o tym, że posiadają umysł – a nawet jak ten umysł w rzeczywistości funkcjonuje.
Większość ludzi nie zadaje sobie pytań o tym kim są, dlaczego tu są i czym jest ich świadomość .

Oto najprostszy przykład –  większość z nas nigdy nie uświadomiła sobie prawdy o tym, że źródło lęku znajduje się wyłącznie w nas i to własny lęk projektujemy na świat zewnętrzny – a następnie próbujemy zmieniać i kontrolować ten świat zewnętrzny aby pozbyć się lęku.

Nigdy się to nam nie uda. Nie możemy usunąć lęku w świecie zewnętrznym – jeżeli ten lęk, który tam widzimy znajduje się wyłącznie w nas.
Ale to właśnie te działania są najbardziej popularne w naszym społeczeństwie i na to większość ludzi wydaje mnóstwo pieniędzy oraz angażuje swój czas.

Jeżeli źródło lęku jest wyłącznie w nas – poradzenie sobie z nim jest BARDZO BARDZO PROSTE !

Jeżeli wierzymy, że źródło lęku pochodzi ze świata wokół nas – zawsze pozostaniemy bezradni -albo wybierzemy drogę walki z życiem i lękiem – albo zaczniemy obwiniać i grać rolę ofiary.

 

Wiara w siebie pochodzi z naszej zdolności panowania nad sobą. A panowanie nad sobą to tak naprawdę panowanie nad własnymi emocjami- nie pozwalanie, aby nasz automatyczny – zaprogramowany umysł przejmował kontrolę nad nami – czyli zaprzestaniem robienia wszystkiego aby pozostać nieświadomymi.

Skoro źródło lęku jest  w nas – źródło odwagi, radości, spokoju i mocy – jest także w nas. Niektórzy wciąż szukają szczęścia i czekają na to szczęście z nadzieją , że kiedyś się pojawi.

Świat potrzebuje ludzi wierzących w siebie i swoje możliwości – ale także ludzi uczciwych wobec siebie.
Gdy wzrasta  w nas poczucie własnej wartości – coraz więcej inwestujemy w siebie – tak to bardzo ważne aby poświęcać czas na to aby stawać się coraz bardziej wartościowymi dla społeczeństwa i naszych bliskich.
Ten świat działa według pewnej prawdy – nigdy nie możemy DAĆ innym czegoś -czego brakuje nam samym.

Większość ludzi oddaje swoją moc – wierząc w rzeczy, które nie są prawdziwe – są iluzjami. Tracą wtedy wiarę w siebie i się poddają.
Nigdy się nie poddawaj – to w co wierzysz może dodać Ci mocy, energii i umiejętności – lub wprost przeciwnie – zabrać Ci tę moc.

Np, Jeżeli wciąż rozpamiętujesz przeszłość – jeżeli wierzysz, że ma na Ciebie wpływ – tak też będzie- według Twej wiary tak będzie – jeżeli oddajesz swoją energię dla przeszłości (urazy, osądy, narzekanie, krytykowanie) – Twoja przyszłość będzie dokładnie taka sama jak przeszłość. Ale możesz to porzucić. Im mniej negatywnych myśli i emocji w Twoim umyśle – tym więcej pozytywnych doświadczeń czeka Cię w przyszłości. Gdy przestaniesz atakować innych w swoich myślach – Twoje własne pokłady lęku i poczucia winy – zaczną bardzo szybko topnieć  – będzie ich coraz mniej. To w co wierzymy tym się stajemy. To co doceniamy – to co cenimy (za co jesteśmy wdzięczni ) – tego coraz więcej pojawia się w naszym życiu !

Warto pamiętać, że Bóg nie popełnia błędów.