Zaprzestań walczyć ze sobą, ze światem, z innymi ludźmi

Nie walcz z tym co negatywne – wybierz to co pozytywne.

Nasze ego – część naszego umysłu oparta o wzorce czysto zwierzęce, gdy widzi jakikolwiek problem – czy to wewnętrzny – czy też w świecie zewnętrznym – odruchowo próbuje rozwiązać go za pomocą siły. Zaczynamy wtedy walczyć ze sobą.

Dopóki będziemy walczyć ze sobą – zapominamy, że źródłem całego ludzkiego cierpienia jest wyłącznie nasz własny umysł.
Nasze myśli kompletnie nic nie znaczą. Nasz umysł wypełniony jest przekonaniami, programami, nastawieniami, które słyszeliśmy od dzieciństwa.

Wydaje się nam, że to co słyszymy w  ‚naszej głowie’ to my sami. Nie. To nie my. Słyszymy dokładnie to – co kiedyś nas nauczono. Nie wiemy zatem, czy myśli są prawdziwe czy też nie.

Na ludzkiej walce ze sobą niestety zaczęło zarabiać pieniądze bardzo wiele osób. Dlatego pomimo tysięcy kursów rozwoju osobistego – tak naprawdę niewiele osób robi postępy. Zbyt dużo osób mówi innym to co chcą usłyszeć zamiast prawdy. Dzisiaj bardzo wiele osób wydaje bardzo dużo pieniędzy na to aby ktoś inny potwierdził ich wymówki.

Tobie – jako osobie odpowiedzialnej za osoby, które są wokół Ciebie – nie można pozwolić na to aby ludzie – nie akceptowali siebie.
Wiata w siebie, wysokie poczucie własnej wartości.

Tylko wybranie radykalnego nastawienia na prawdę i uczciwość – zachęcanie do mówienia prawdy może nam pomóc.

Określone działania prowadzą do określonych rezultatów.

Jesteśmy w 100% odpowiedzialni za nasze działania oraz za nasze rezultaty.

Jednak aby zmienić rezultaty nie wystarczy zmienić naszych działań – bowiem działania wynikają z tego – co utrzymujemy w naszym umyśle.

Dopóki nie uświadomimy sobie jakie korzyści posiadamy z obecnych działań (nawet negatywnych) nic się nie zmieni.

Aby uwolnić przyczynę  z umysłu – aby dostrzec swoje słabości – musimy się do nich przyznać. Aby się do nich przyznać musimy zapomnieć  o poczuciu winy czy lęku – wybrać wyłącznie pełną akceptację siebie. Zrozumiemy wtedy, że w przeszłości robiliśmy to co potrafiliśmy najlepiej. Gdybyśmy potrafili lepiej – na pewno by tak było. Bez osądzania siebie – możemy podjąć decyzję aby zmienić nasze umysłowe nastawienia, przekonania a nawet emocje w dowolnej chwili. Taką moc posiadamy.

Ludzie w stanie relaksu – w stanie radości  / entuzjazmu są ponad 1000% bardziej efektywni i twórczy niż osoby działające ze stanu lęku.

Jeżeli chcesz w swoim życiu oraz w życiu innych stworzyć warunki maksymalnego wzrostu, rozwoju i działania – pamiętaj, że o jakości naszych czynów w 80% decyduje nasza psychika (stan energetyczny w którym się znajdujemy – im mniej stresu i więcej relaksu tym lepiej). Nasze narzędzia to zaledwie 20% sukcesu.

Gdy człowiek jest zmęczony, znużony i zestresowany – nawet z najlepszymi narzędziami – osiąga przeciętne efekty !