Celem rozwoju świadomości poprzez uwalnianie – jest osiągnięcie jak najszybciej stanu w którym nawet największe wyzwania, problemy, trudności, zmiany – przestaną wywoływać w w nas STRES, zmęczenie, cierpienie i inne negatywne emocje.
Negatywne emocje blokują efektywne działania oraz znalezienie najlepszych możliwych rozwiązań. To co blokuje nas tak naprawdę – to nie skala naszych problemów życiowych – ale to jak na te wyzwania reagujemy.
Czyli wyłącznie nasze emocje. Pozytywny umysł przeprowadzi nas przez wszystkie wyzwania, pozytywnie ! Jako świat i jednostki poradzimy sobie z każdym wyzwaniem – jeżeli do rozwiązywania problemów będziemy używać wyłącznie pozytywnej energii. Przyczyna naszego niepokoju, stresu, napięcia nie znajduje się w świecie zewnętrznym – ale wyłącznie w naszym umyśle !Nie rozwiążemy problemu na poziomie świadomości na którym powstał. Minimalnym poziomem świadomości – niezbędnym, aby rozwiązać każdą sytuację jest akceptacja.
Dopiero gdy zaakceptujemy to – co jest – czyli zaprzestaniemy pragnąć tego zmienić, osądzać, atakować itp. – znajdziemy najlepsze możliwe rozwiązanie. Konstruktywne rozwiązanie. Poprzez całkowita akceptację (uwolnienie oporu oraz wszelkich negatywnych emocji – akceptację wyobraźmy sobie jak wewnętrzny relaks – bez stresu ) – nasza nieograniczona moc świadomości przestaje być marnowana koncentrowaniem się na tym co negatywne i na tym czego nie chcemy – poprzez odblokowanie jej akceptacją – rozwiąże sytuacje za nas – znajdzie najlepszy możliwy sposób działania.
Dlatego kluczem jest RELAKS! Zrelaksuj się i rozwiążesz daną sytuację. Stresując się – masz wrażenie, że idziesz naprzód – ale nie widzisz, że idziesz w życiu zataczając te same koła – stoisz w miejscu tak naprawdę. Chodzisz po okręgu ciągle wracając do tego samego miejsca po pewnym czasie. Źródłem całego stresu jest fakt, że wierzymy naszemu umysłowi – gdy mówi nam – że to co widzimy na zewnątrz nas powinno być Inne niż jest obecnie. Akceptacja jest antidotum na na każdą formę stresu i frustracji.
Probowanie aby kogokolwiek lub cokolwiek zmienić na zewnątrz nas aby poczuć się chociaż na chwilę lepiej jest pułapką ego (szukaj a nie znajdziesz). To czego, szukasz – poczucie własnej wartości, moc, relaks, radość , spokój , szczęście są w Tobie !! Tu i teraz. Wybaczenie – jest kluczem do SZCZĘŚCIA – Umysł , który nie wybacza – jest pełen lęku – nie daje ani trochę miejsca na miłość.
Umysł, który nie wybacza jest smutny – bez nadziei na uwolnienie od cierpienia. Wybacz więc sobie oraz innym. Teraz. Poddaj chęć aby osądzać i satysfakcję z trzymania urazy.