Co robimy z naszym życiem ?

Czy istnieje większy dar jaki mogliśmy otrzymać niż nasze własne życie ?

Największa transformacja w naszym życiu zachodzi w momencie w którym wybierzemy Uczciwość – i zastosujemy sztukę prawdy do każdego obszaru naszego życia.

Uczciwość to wzięcie odpowiedzialności za wszystko co mamy teraz.

To co najbardziej przeszkadza nam w byciu autentycznymi sobą – to ucieczka w przyszłość, ucieczka myślami w przeszłość oraz nasze małe ja zwane ego – które wciąż podpowiada nam zagrożenia, których nigdy nie było !

Mamy tylko jeden dzień naszego życia- dziś – jeżeli dzisiejszego dnia damy z siebie 100% najlepiej jak potrafimy – jutrzejszy dzień sam zadba o siebie ! :)

Gdziekolwiek idziemy – zabieramy ze sobą naszą energię, nasz umysł, nasze zdolności i umiejętności – to jak używamy na co dzień te dary zwane życiem – zależy od nas i jest to nasza odpowiedzialność aby podjąć decyzję w tej kwestii ?

Po co żyjesz ? Co jest Twoją misją ? Najbardziej szczęśliwi, zaradni i odnoszący sukcesy ludzie żyją według bardzo prostej filozofii – ulepszyć (choć trochę) wszystko wokół każdego dnia ! Podnieść kogoś na duchu (bez kontrolowania) ! Zrobić coś 5 razy lepiej niż jest to robione (jako cel długoterminowy).
Ale Kluczem tego wszystkiego jest zrozumienie, że każdy człowiek najbardziej rozkwita wewnętrznie gdy porzuca egoizm – gdy koncentruje się na dodawaniu wartości do życia innych ludzi !! (bez poświęcania się !!)

Paradoks ?
Dlaczego naukowcy we wszystkich badaniach „szczęścia” – tacy zapracowani ludzie – pracujący od rana do wieczora – okazują się zawsze bardziej szczęśliwi od artystów ?
Brak kierunku – brak wyższego sensu w tym co robimy, brak jasno sprecyzowanych celów – nie jest naturalne dla naszych wyższych zdolności umysłowych.

Dla osób kontrolujących innych – kontrolowanie innych nie uczy ich samodzielności.
Dawanie jasno i precyzyjnie określonych celów i zadań ( opisanie efektów na których nam zależy ) oraz pozostawienie ludzi ich samodzielnym umiejętnościom i zaradności – uczy ich (szczególnie dzieci) – prawdziwie życiowej samodzielności.
( niestety zdarza się bardzo często, że ktoś w dzieciństwie był tak mocno kontrolowany, iż w dorosłym życiu wciąż oczekuje od innych kontrolowania tej osoby – aby się usamodzielnić – MUSI chcieć  przejść przez proces samodzielnego „odłączania” się od kontroli innych ludzi w życiu tej osoby – niestety ta ogromnie ważna cecha przywództwa – przewodzenie sobie – jest dziś jedną z najrzadszych umiejętności w dzisiejszym świecie )