Niechcący i całkowicie przypadkiem ostatni rok „zmusił mnie”(żart – wszystko jest wyborem- nie jesteśmy przecież ofiarami) do przestudiowania tego, co dzieje się w świecie pod względem medycznym. Interesują mnie przede wszystkim dane empiryczne.
Z wniosków, które wyciągnąłem patrząc na przełomowe i innowacyjne rozwiązania medyczne zauważyłem coś bardzo bardzo ciekawego i tym chcę się podzielić
najbardziej
Najmocniejszą substancją, która działa po prostu cuda okazuje się być PLACEBO
czyli uzdrawia Cię to, w co wierzysz, że Cię uzdrowi.
Dla placebo na razie poza kilkoma wyjątkami nie ma konkurencji.
Zamiast porównywać wszystkie nowości do placebo – wybrałbym placebo jako nowość i zacząłbym wydawać ogromne pieniądze na badania tego jak zmiana na poziomie psychiki wpływa na rezultaty w ciele.

Wybrać ZDROWE jednostki pokazać światu ( nie tylko wysportowane – ale zdrowe lub zdrowe i wysportowane – bo są osoby ładnie wyglądające ale biegające po lekarzach – nie o tych mówię ) czyli pokazać wszystkim jak tak naprawdę żyją – co jedzą, co myślą – co czują.
Ale nie jako intencja by kogoś zmienić (siła nie działa) ale jako inspiracja, że można inaczej.
Wiara ma ogromne znaczenie.
Psychika człowieka – nasze samopoczucie na nasz temat albo wzmacnia procesy zdrowienia
( miłość, spokój, radość, poczucie humoru ) albo zdrowie osłabia ( lęk, złość, stres, niechęć, awersja, brak, cierpienie, poczucie winy ).

Wybierając miłość i spokój poradzisz sobie ze wszystkim ( ludzie wlewają w siebie substancje, które niszczą ich zdrowie nie z miłości ale z nienawiści do siebie ). Wystarczy wybrać miłość wszystkie negatywne nawyki same znikają z naszego życia.
Dlatego bezwzględnie będę przypominał o konieczności zadbania o to aby codziennie rano i wieczorem do mycia zębów dołączyć procedurę wyrzucania śmieci. Z umysłu. Wszelkich awersji, uraz, narzekań. Polecam wybór poczucia humoru.
Nauczenia się wybaczania. Naszym celem w rozwoju świadomości jest wejść na poziom bezwarunkowej miłości, wszystko inne to tylko dodatek do podróży (jeżeli praktyka, którą stosujesz nie prowadzi do BYCIA MIŁOŚCIĄ oraz pochodnych prawdziwej miłości czyli zrozumienia bez osądzania tj. rozsądek, dyscypliny czyli robienia tego co trzeba, sukcesu itp. – zmień praktykę. )
To tyle z moich odkryć. Większość wniosków, które przedstawiłem powyżej nie dotyczy osób najsłabszych oraz na niskim poziomie świadomości – dla których niestety nawet placebo często nie pomaga.
Za te osoby możemy się po prostu modlić.
Acha i jeszcze jedno : nie czytaj w internecie i książkach żadnych informacji o chorobach i ich przebiegu, objawach itp – przestań to robić – bo to są programy, które utrzymywane w umyśle pojawia się w ciele – to jest też placebo ale w drugą stronę – to czego się w życiu spodziewasz –
to podświadomie tworzysz

Radosnego dnia i mnóstwa poczucia humoru !

*obudź się i zacznij żyć – przyczyna naszego zdrowia jest w nas a nie na zewnątrz
** wszystkie lekcje dotyczące Zdrowia nauczyłem się od dr David R. Hawkins M.D. Ph.D.
(jeżeli inni nauczyciele na świecie mówią o tym samym – super – ja nie studiuję innych nauk i nie zamierzam – gdyż ta, którą stosuję działa u mnie na 100% – jestem całkowicie zdrowy, szczęśliwy, zrelaksowany, nic mnie nie boli i mam coraz więcej energii do realizacji moich celów służenia ludziom- za co każdego dnia dziękuję Bogu. Gdy miałem zaledwie 22 lata – po raz pierwszy trafiłem na Davida Hawkinsa, postanowiłem zastosować jego naukę z całkowitą koncentracją i dyscypliną – bez wymówek – poddałem, uwolniłem i przestałem cierpieć – największy dar od Boga oprócz życia jaki mogłem otrzymać ). Większość z nas na pewnym etapie życia – studiuje mnóstwo nauczycieli i ich teorii – i mamy umysł wypełniony teoriami na temat tego czym jest stres i relaks- ale tak naprawdę nadal się stresujemy :) dla mnie wyłącznie Hawkins pokazał – krok po kroku – JAK to zrobić aby czuć relaks. Jego narzędzia ( plus nasza decyzja i wola ) prowadzą do tego, że wszystko to co negatywne znika z naszego życia raz na zawsze. Mnóstwo ludzi mówi o relaksie – dawno temu na studiach nawet wysłuchałem wykładu na ten temat, gdzie osoba przez 2 godziny mówiła o korzyściach relaksu i ani jednego zdania o tym jak to zrobić – czy zdanie ” wybierz relaks ” pomogło nam kiedykolwiek ? Nie, wiedza o tym jak wybrać relaks – czyli zaprzestać stawiać opór – fakt, że trzeba umysłowi wydać polecenie aby przestał stawiać opór – to działa. Musimy wziąć odpowiedzialność, że cierpienie oraz sukces – wszystko to ma źródło w nas. Nie w świecie zewnętrznym. God Bless Dr Hawkins. Gloria in Excelsis Deo