Dyscyplina umysłu a efektywne działanie | Jak porzucić lenistwo ?

„Lenistwo idzie tak wolno, że nawet bieda je dogania!” Benjamin Franklin

Czy możemy nie robić NIC – kompletnie NIC Nowego – i oczekiwać, że coś w naszym życiu ulegnie zmianie ? przecież to szaleństwo ! (cyt. Einstein)

Dopóki nie zapanujemy nad własnym umysłem – nie zapanujemy nad naszym życiem.

Jeżeli kiedykolwiek zastanawiamy się o co tak naprawdę chodzi z naszym życiem – to prawda na ten temat jest tak prosta i oczywista, że większość ją ignoruje.

Wszystko to -czego doświadczamy – całe nasze życie to jak odbity w lustrze stan naszego umysłu. Nie ma żadnych zewnętrznych przyczyn. To my decydujemy o tym jak postrzegamy nasz świat – nie jesteśmy ofiarą „lustra” !!!
Większa część ludzkości z „niewiedzy” , „ignorancji” , „nieświadomości” – obwinia lustro za tym – jakie odbicie tam widzą – nie wiedząc, że to wyłącznie odbicie ich własnego wnętrza – szczególnie tej części na którą nie chcą spoglądać – tej której się „boimy”  – naszej własnej podświadomości.

Tak naprawdę nasz umysł jest całkiem okey – gdy go zaakceptujemy (wraz ze wszystkimi „słabościami” i całą negatywnością ) – gdy przestaniemy stawiać opór – zaczniemy „de – energetyzować” nasze ego-reakcje – przestaniemy reagować na świat zewnętrzny  – dzięki mocy ukierunkowywania naszych myśli ( umysłu ) będziemy w stanie zacząć tworzyć nasze życie !

Dyscyplina umysłu to wyłącznie proces OBSERWACJI umysłu z określoną intencją – to umiejętność zapanowania nad energią, którą w umyśle utrzymujemy. Dyscyplina zaczyna się od akceptacji oraz od wzięcia odpowiedzialności za nasz umysł. To co tam znajdziemy – w większości nie jest „nasze” – to nie my – to pozostałość procesu w którym przyjmowaliśmy od innych wszelkie programy i przekonania na temat siebie (np. fałszywe poczucie, że jesteśmy niewystarczający ) oraz świata (np. przekonanie o braku i niedostatku). 

Negatywności nam nie brakuje …

to tego co pozytywne jest tak naprawdę bardzo niewiele … i mało tego – bardzo wiele osób nieświadomie wprowadza do swojego życia jeszcze więcej negatywności … jeszcze więcej cierpienia …
Gdy tylko zmienimy nasze świadome i podświadome nastawienie / w tym przede wszystkim ładunek energetyczny czyli uczucia / do każdego obszaru naszego życia – z negatywnego na pozytywny – ten dokładnie obszar ulegnie transformacji …
 wybacz sobie przeszłość teraz – wybacz sobie te wszystkie działania (lub ich brak), które wydarzyły się na  etapie w którym nie byłaś/byłeś na tym poziomie ewolucji / świadomości co teraz !
jesteśmy ODPOWIEDZIALNI za energię / nastawienie z jakim przystępujemy do każdego działania – jeżeli nasze nastawienie / energia nie są pozytywne  – to wyłącznie nasza odpowiedzialność
Obserwując energię, która towarzyszy naszym działaniom możemy domyślić się naszych prawdziwych intencji oraz całkiem nieźle przewidzieć efektludzie, którzy mają poczucie sukcesu na swój temat – zgodnie z obrazem siebie w podświadomości – doświadczają coraz więcej sukcesów …
ludzie, którzy mają poczucie, że coś z nimi jest nie tak (porażki, przegranej, smutku, żalu, apatii) – często nie robią nic – kompletnie NIC NOWEGO – nie dokonują żadnych ZMIAN w swoich działaniach i wciąż obwiniają innych za swoje słabości, brak działania i lenistwo !

świat, który widzimy wokół -to co stworzyliśmy obecnie w naszym życiu jest po prostu odzwierciedleniem tego – jak naprawdę postrzegamy siebie.
To o czym myślimy, że nam brakuje – zadecyduje o tym – jak będziemy postrzegać siebie i jak będziemy działać !
Wszystko w naszym życiu zaczyna układać się perfekcyjnie – gdy tylko przestaniemy identyfikować się z iluzjami na nasz temat …
źródło mocy, do którego mamy dostęp w każdej chwili jest nieograniczone
nie musisz walczyć, zmagać się i cierpieć …
paradoks polega na tym, że gdy do czegoś się „zmuszamy” mamy coraz mniej energii
gdy robimy to co kochamy robić – mamy tej energii coraz więcej – mimo, że działamy coraz więcej i więcej …
wskazówką, że powierzyliśmy naszemu ego realizację jakiegoś celu jest zmaganie się, opór, wymówki, zwlekanie i odkładanie wszystkiego na później
gdy uwolnimy wszystkie myśli i przekonania o naszym ubóstwie i braku – zobaczymy , że nieograniczona moc świadomości jest w stanie bez wysiłku zrealizować to – co ego nie było w stanie nawet przez lata zmagań i cierpień …
robienie wciąż tego samego – tak samo jak do tej pory – i oczekiwanie innych rezultatów – jest przecież szaleństwem – więc dlaczego ludzie wciąż tak postępują ?
Gdy tylko przestaniesz podążać za pragnieniami ego – iluzjami przyjemności – wizjami „wspaniałej kiedyś tam przyszłości itp”
– a zaczniesz po prostu WIĘCEJ DAWAĆ z Siebieto oprócz prawdziwej radości i szczęścia
wszystko to czego potrzebujesz – pojawi się zawsze we właściwym momencie
a teraz pora już przestać czytać i zacząć działać
dopóki nie zastosujesz w praktyce tego o czym piszę i tak nie doświadczysz kompletnie żadnej różnicy
istnieją osoby, które przeczytały mnóstwo książek, „wiedzą wszystko i o wszystkim”
wypowiedzą się o każdym
ale jak mawiał Jezus – prawdę poznamy wyłącznie po owocach
aby doświadczyć owoców trzeba zastosować to o czym się już wie w praktyceDyscyplina to taka forma WIARY i Zaufania Bogu

Zobaczysz, gdy dasz z siebie 100% tak jak potrafisz najlepiej dzisiaj ( nie „perfekcyjnie” tylko tak najlepiej jak potrafisz !! )
i gdy zrobisz to z uczciwą i szczerą Intencją (np. służenia, wnoszenia tego co najlepsze do życia innych, itd)
Działaj na 100% i resztę poddaj Bogu !

Sprawdź – zadziwisz się jak wiele zrobisz i jak dobrze to zrobisz gdy przestaniesz już kontrolować rezultaty (bo to intencja chęci zysku ego)
– gdy skoncentrujesz się na Dawaniu –  bez żadnych oczekiwać – Twoje życie wypełni radość i poczucie własnej wartości
a efekty bardzo często zadziwią Cię
Nie martw się, nie lękaj się – zaufaj i Działaj – Twórz swoje życie
Bóg jest przy Tobie – jedyną wolą Boga dla nas jest szczęście
Gdy raz to doświadczysz  – ta prawda pozostanie w Tobie na zawsze
Nigdy nie było żadnego powodu abyśmy się bali / lękali. To tylko iluzja – nie ma się czego bać, gdy uświadomimy sobie Kto idzie obok nas w każdej chwili.
Gdy odkryjemy, że źródło nieograniczonej Mocy jest w nas tu i teraz – a mocą tą jest Miłość i gdy jej zaufamy rozwiążemy wszystkie problemy tysiąc razy efektywniej i szybciej niż działając pod wpływem lęku
a co najważniejsze – działając pod wpływem Miłości – z intencji Miłości nie będzie takiego działania, którego nie bylibyśmy w stanie podjąć !
Dyscyplina w tym stanie jest naturalna i nieograniczona ! Taką moc ma miłość ! Z miłością w sercu zrealizujesz każdy cel !

Zawsze możesz dołączyć do świata ludzi, którzy będą przekonywać Cię o byciu ofiarą (o trzymaniu się – tkwieniu w energii apatii i bezsilności – oraz atakowaniu innych za własne słabości )  – dzięki temu można będzie Cię kontrolować i nigdy – ale to nigdy nie opuścisz swojej strefy komfortu. Nie daj się na to nabrać. Cała moc, której potrzebujesz jest już w Tobie tu i teraz.
Naszą prawdziwą naturą jest radość ! Jest to przeciwieństwo lęku i kontrolowania innych.