„Prawdziwą miarą Inteligencji jest nasza zdolność do ZMIAN”
 Albert Einstein
Naszym zadaniem jest służyć ludziom. Tworzyć i dostarczać wartość dla jak największej ilości osób na tym świecie.
Nagrody – pozytywne konsekwencje tego procesu są ogromne. Według mnie
Największą nagrodą jest to – KIM SIĘ STANIESZ !! To jest celem tego procesu ! Stać się przykładem !! Poprowadzić ludzkość w pozytywnym kierunku – w obszarze działania, tworzenia i zarabiania pieniędzy ! ( Ego jest leniem – niczego nie tworzy – tylko reaguje i pragnie przyjemności – zapanować nad ego i pomóc w tym innym jest naszym obowiązkiem )
Jeżeli jest czas w którym możemy postanowić aby stać się PRZYKŁADEM bycia Mocnymi ludźmi, być przykładem zawsze pozytywnego stanu energii ducha, umysłu i ciała – to jest ten moment. Przed nami test Przywództwa – i dlatego od teraz temat Przywództwa – będę podkreślał.
Masz być wzorem do naśladowania – szczególnie jeżeli chodzi o pozytywne nastawienie do życia dla wszystkich wokół Ciebie !
Tego od Ciebie wymagam – i tego będę wymagał w przeciągu całej XIII Edycji BC – będę nas uczył pracy ze stanami energetycznymi umysłu ( nastawieniami ) jeszcze mocniej – już jestem w trakcie tworzenia dodatkowych nagrań – do codziennej pracy. Otrzymamy narzędzia aby poradzić sobie pozytywnie z każdym wyzwaniem.
Pozytywny umysł = EFEKTY i REZULTATY – bez względu na rynek.
Ale nastrój emocjonalny w tym roku (szczególnie w IV kwartale) może się pogorszyć – bo ludzie będą reagować – musisz przygotować zespół !! I sama/sam być przygotowana / przygotowany !
Gdy choć raz zmienisz nastawienie Twojego umysłu z bycia ofiarą tego, co Ci się przydarza (Ego) – na bycie Twórcą Twojego życia – nic już nigdy nie będzie takie samo. To jest nieświadomy wybór bycia Przywódcą. Wzorem. Przykładem. To jest prawdziwy rozwój świadomości. JAKI WPŁYW MASZ NA ŚWIAT I LUDZI ? Ogromny ! Bo każdego dnia możesz inspirować ludzi (i własne dzieci) do doskonałości !
Gdy w wyniku wytrwałej pracy zmienisz nastawienie umysłu na BYCIE Przedsiębiorcą – od tego nie ma już powrotu. Przynajmniej ja nigdy nie widziałem aby tą transformację można cofnąć.
Są osoby, które jej nie dokończyły – tak, takich osób jest bardzo dużo. Tuż przed transformacją – wycofują się do strefy komfortu – głównie ze strachu przed brakiem.
Tak, PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ to stan / nastawienie umysłu wobec życia / świata / ludzi. To nastawienie nauki innych BYCIA PRZYWÓDCAMI, którymi się staliśmy.
Zrozum – Twoją lekcją jest zbudować WSPANIAŁE FIRMY, które dostarczą WSPANIAŁE DZIEŁA. To nie jest prosty proces – pokora jest niezbędna. I jak to zrobisz – tworzysz kolejne – nie spoczywasz na laurach i nie idziesz w rozrywki ego – bo spadniesz.
Droga jest tylko naprzód i tylko w górę !
Czary mary tu nie działa. Zobaczysz jak w najbliższych latach wyjdzie na wierzch prawda o tym czy ktoś ma w umyśle obfitość czy brak ( po kapitałach własnych przedsiębiorców i firm będzie to widać ).
W XIII Edycji ogromnie dużo spędzę czasu i naszej uwagi – dodatkowo na budowaniu nadmiarów KAPITAŁU w naszym życiu.
Gdy w przeciągu ostatniego tygodnia rozmawiałem w wieloma przedsiębiorcami w Polsce / Europie i USA – widzę nadal, że wiele osób nie rozumie roli KAPITAŁU w KAPITALIZMIE – i to głównie w Polsce.
Na zadłużenia trzeba uważać – bo inflacja plus spadek popytu plus wzrost oprocentowania – wymaga od wielu firm abyśmy już teraz wprowadzili innowacje – nowe rozwiązania, produkty, usługi lub teraz skupili się na zorganizowanie kapitału na wzrost firmy.
Jeżeli Twoja firma jest mocna kapitałowo – gratuluję. Jeżeli nie – nie spędzaj czasu na wakacjach – tylko bierz się do pracy.
Twoją rolą jest mieć bardzo dużo KAPITAŁU
– w rozwoju świadomości chodzi o to aby użyć tego kapitału i wzmocnić to – co dobre i pozytywne w tym świecie – to nie znaczy rozdać – NIE – tylko INWESTOWAĆ MĄDRZE dla dobra świata !
Tak, takie strategie istnieją ! Kapitał nie wymieniasz na wieczną imprezę i białe proszki wciągane uchem. Tak robią ludzie słabi duchowo. Mocni duchowo – mają kapitału coraz więcej – to jest ich odpowiedzialność w tym świecie ( ktoś musi mieć tę odpowiedzialność 🙂 ) Zdajesz sobie sprawę jaka jest to moc decyzji – gdy kapitał pod Twoim przywództwem prowadzi świat do pozytywnej przyszłości i jeszcze kapitał na tym uczciwie zarabia – czysta radość.
Podobnie jak David Hawkins nie mam żadnej awersji do kapitalizmu czy kapitału – jest to najlepszy system jaki do tej pory wymyśliliśmy, który podniósł w niesamowitym tempie jakość życia na tym świecie – to są fakty ! – gdy widzę jak ludzie chcą zrezygnować z wolności i oddać się w kontrolę polityków – to według mnie jest to smutne – fałszywy rozwój buduje w ludziach dziecinność emocjonalną i ludzie zamiast stawać się mocniejsi – jeszcze bardziej podporządkowują się innym. To nie jest wolność tylko zniewolenie. Ten, kto pracuje, kto się uczy i rozwija, kto dąży do doskonałości ten ma więcej nagród w życiu.
Uważajmy na współczesne „czarowanie” się światem, którego nie ma. Ludzie są uczeni bajek – porzucenia tworzenia kapitału w ich życiu, życiem bez odpowiedzialności i bez patrzenia naprzód. Kapitał jest bardzo ważny, już teraz trwa transformacja technologiczna – kupimy sobie systemy i roboty, które będą pracować dla nas i za nas. Kto kupi ? Ci co mają kapitał.
I wtedy ich obfitość wzrośnie (ten, kto ma – temu będzie dodane)
Zacznij liczyć na siebie i użyj Twojego umysłu do tworzenia obfitości.
Bóg uczy nas rozsądku i mądrości. Ten świat jest tak pozytywny, że największa ilość kapitału (zasobów) w czasie i tak zawsze wędruje do osób mądrych i rozsądnych – bo oni inwestują czas / energię / pieniądze w modele biznesu, które dostarczają im kapitał przez dziesięciolecia – a osoby dziecinne – pozbywają się kapitału bardzo szybko.
Ludzie odnoszący sukcesy po prostu ROBIĄ wszystko to
- czego ludziom doświadczających porażek się nie chce 🙂
Uczciwość wobec siebie – akceptacja rzeczywistości – bycie realistami – bez oszukiwania siebie oznacza :
KAŻDY z nas – ma do wykonania wszystko to – co trzeba wykonać aby zrealizować swój cel – czy to się nam podoba czy też nie. marudzenie, narzekanie, obwinianie i wymyślanie wymówek nie pomoże ,
bo jak każdy doskonale wie :
możesz mieć EFEKTY lub wymówki – wybór należy do Ciebie – tak odpowiedzialność za tę decyzję jest po Twojej stronie
Twój umysł – umysł Lidera jest kluczem ! Umysł potrafi Tworzyć obfitość gdy odpowiednio go nastawisz do życia.
Z historii świata …
Społeczeństwo, które docenia osiągnięcia (efekty) sportowców – generalnie wraz z upływem czasu – genialnych sportowców pojawia się coraz więcej i więcej ..
Społeczeństwo, które NIE DOCENIA osiągnięć sportowców – ma z czasem genialnych sportowców coraz mniej …
Społeczeństwo, które docenia osiągnięcia (efekty) przedsiębiorczych działań – wraz z upływem czasu – ma przedsiębiorców coraz więcej i bogactwo każdej jednostki w społeczeństwie wzrasta – jest coraz więcej obfitości dla wszystkich.
Społeczeństwo, które NIE DOCENIA osiągnięć przedsiębiorców – nie ceni przedsiębiorczości – ma de facto ludzi przedsiębiorczych coraz mniej (przedsiębiorczy ludzie uciekają do społeczeństw, które ich talenty i wysiłki doceniają)
– coraz mniej osób zaangażowanych w tworzenie obfitości sprawia, że społeczeństwo po prostu biednieje ( bo nie ma komu tworzyć wartości dodanej )
Bądźmy tak pozytywnym przykładem – aby wszyscy ludzie w Polsce uwierzyli w MOC przedsiębiorców !
Uważaj komu ufasz – bo nie wszyscy mają Twoje dobro na pierwszym miejscu – chcą Cię kontrolować – nie chcą Twojej wolności. Przedsiębiorczość to droga do wolności !
– tylko pozytywni, rozsądni i uczciwi PRZEDSIĘBIORCY są nadzieją na lepszą przyszłość.
Bo przedsiębiorcy to realiści.
Tak, przed nami wyzwanie – trzeba będzie pomóc światu UWOLNIĆ przyczynę wielu problemów 🙂 Jak w temacie zdrowia ! 🙂
Oczywiście na KREATYWNYM rozwiązywaniu największych problemów świata – stworzymy rekordową ilość kapitału w naszej firmie i życiu !
Postrzegajmy zmiany jako SZANSĘ ! Patrzmy tylko pozytywnie – mimo, że większość osób będzie patrzeć negatywnie !
Nigdy nie rezygnuj – nie wybieraj wymówki negatywnych emocji !
Zaufaj Bogu ! Twórz, rozwiązuj, buduj – uczciwie ! Nigdy niczego Ci nie zabraknie !!
Z całego serca dziękuję !!!
Do zobaczenia 8 Października na XIII Edycji Business Excellence !
Dziękuję za wszystkie rekomendacje i polecenia !
Dokładnie 50% uczestników tej edycji to osoby, które postanowiły kontynuować proces WZROSTU z poprzednich edycji – bardzo doceniam ! Bardzo !
więc już wiem jak wyglądają Twoje plany na przyszły rok !:)
Ze względu na to, że okazja się nadaje idealnie – uprzedzam, że dostaniemy w tym roku rekordowy wycisk. Będę na każdym kroku patrzył przez lupę na nasze działania i ciągle pokazywał Ci do jakich efektów (kapitałowych) to doprowadzi! Zero wyparcia – całkowita prawda ! Prawda zawsze Cię wyzwoli 
Ludzie boją się wymagać od siebie najwyższych standardów postępowania bo boją się, że to „urazi” dziecinne emocje ! Zobaczysz, że Przywództwo polega na tym, że trzeba wymagać od siebie i od innych nieustannego trzymania się DYSCYPLINY – bo tylko to jest gwarancją sukcesu !! To nastawienie jest jak „magnes” dla zasobów !
Ludzie sukcesu chcą pracować z ludźmi sukcesu !
Zapamiętaj na całe życie ! Do zobaczenia