Iluzje ego ? 😀
Ego najbardziej chciałoby, abyś zajęła się / zajął się zmienianiem tego, czego zmienić się nie da. Najlepiej poprzez walkę, zmaganie i cierpienie. Ego nawet nada „sens” temu procesowi walki, zmagania i cierpienia. Na innym poziome świadomości te procesy nie będą już miały żadnego sensu i znaczenia. Ale dla ego mają …

Ego chce abyśmy zawsze szukali – ale nigdy nie odnaleźli.
Nie musimy niczego w sobie pokonywać. Z niczym walczyć. Niczego zmieniać.

Nasze ego jest takie jakie jest.

Nasz umysł być może bardzo mocno identyfikuje się z ego i tutaj leży problem. Nie uwolnimy pełnego potencjału naszego umysłu – jeżeli wciąż ograniczamy nasze możliwości fałszywym postrzeganiem siebie ! Nasz potencjał i możliwości ma ogromną tendencję dostosowywania się do tego – jak postrzegamy siebie !

Gdy przestajesz identyfikować się z ego – odkrywamy, że jesteśmy czymś znacznie większym. Moc naturalnie przepływa przez nas, gdy tylko jej pozwolimy i nie będziemy opierać się jej, tłumić ją negatywnymi emocjami, myślami i przekonaniami.

Dla ego to przykra wiadomość. MOC JEST POZYTYWNA. BYŁA JEST I BĘDZIE. I TAKA JEST NATURA NASZEJ ŚWIADOMOŚCI. Nic i nikt tego nie zmieni.

Tak naprawdę jesteś nieograniczona, nieograniczony. Chyba, że wierzysz inaczej.

Puść przywiązanie do własnych ograniczeń. Przestań identyfikować się z ego – z ograniczeniami.
To takie proste. Musimy tylko puścić wszelkie jawne i ukryte korzyści z trzymania się iluzji. Przestać szukać tego co jest nie tak – w sobie – w innych – w świecie. Co szukasz to znajdziesz Albo jesteśmy zajęci tworzeniem tego co pozytywne – albo szukaniem tego co negatywne – kiedyś trzeba wybrać !

Kierujmy naszą uwagą świadomie – to na czym koncentrujemy naszą uwagę ROŚNIE. Gdy walczysz z ograniczeniami ego – ego rośnie.

Poprzez poczucie humoru, wdzięczność i bezwarunkową akceptację wobec siebie i swojego ego – łatwiej jest nam zobaczyć prawdę o tym, że nie jesteśmy ego. Wtedy po prostu śmiejesz się w z własnego egocentryzmu zamiast czuć się winną/winnym.