Przypominam – nie istnieje podział na osoby kreatywne i osoby nie-kreatywne.

Istnieją osoby, które korzystają ze swojej kreatywności i osoby, które nie korzystają ze swojej kreatywności.

Kreatywność / twórczość – to forma energii, którą cały czas mamy w sobie – non stop. Pytanie – dlaczego zapominamy z niej korzystać ?

Najczęściej dlatego, że negatywność – stłumione przez lata negatywne emocje na swój temat – sprawiają, że nie widzimy naszej prawdziwej nieograniczonej natury – i czasami potrzeba nam trochę czasu na odblokowanie własnych zdolności (uwolnienie negatywnego obrazu siebie oraz nawyku porównywania się z innymi – czyt. niskiego poczucia własnej wartości).

Reagowanie na to co dzieje się w świecie zewnętrznym – nie jest twórcze- jest mechaniczne. Zachowujemy się wtedy jak roboty. Ufając we własne źródło nieograniczonej kreatywności i zaradności – stajemy się zaradni – z relaksem, spokojem i dyscypliną stawiamy czoła temu co pojawia się w naszym życiu – bez oporu. ( porzucamy wtedy wyuczony mechanizm grania fałszywej roli ofiary )

Wszystko co najcenniejsze możesz ofiarować światu – zawsze pojawi się dzięki Twoim zdolnościom twórczym – zajrzyj w swoje wnętrze i sprawdź – co jest Twoją intencją stworzyć ?

W jaki sposób jesteś w stanie dać z siebie jeszcze więcej ?