Poddawanie się, rezygnacja, znudzenie itp. – są wyłącznie nastawieniami umysłu, których się > nauczyliśmy <. 
Są to wyuczone reakcje ! 

Przyczyna tego co czujemy na temat sytuacji życiowych nie znajduje się na zewnątrz – tylko w nas ! 

Dlatego energia niezbędna do tego aby radzić sobie z wyzwaniami życiowymi – jest W NAS !! TU I TERAZ ! Wystarczy zmienić nastawienie ! 

Nad nastawieniami umysłu możemy całkowicie panować.
Ich przyczyna nie jest zewnętrzna (mimo, że większość świata myśli inaczej)

Nie jesteśmy ofiarami świata – ale jeżeli takie nastawienie przyjmiemy – to nasze myśli, uczucia, działania oraz co boleśniejsze – rezultaty – dokładnie takie nastawienie odzwierciedlą ! 

Nie ma zewnętrznych przyczyn !
Jeżeli zaakceptujemy, że źródło mocy, obfitości, kreatywności, zdrowia, miłości i spokoju – jest wewnętrz nas – i następnie wybierzemy tylko to co pozytywne w naszym życiu – nasz świat bardzo szybko ulegnie nie tylko zmianie – ale prawdziwej transformacji.

W procesie introspekcji – sprawdź nastawienia wobec różnych obszarów życia, ludzi. Ale przede wszystkim – zacznij od siebie i swojego życia. Czy na pewno każdego dnia jesteśmy wdzięczni za dar życia, który otrzymaliśmy ? Wdzięczność – to tylko wybór. Nawet jeżeli przez lata koncentrowaliśmy się na tym co nie tak – tutaj, teraz w tej chwili możemy wybrać wdzięczność. Wraz z radością i szczęściem -najmocniejsze nastawienie ze wszystkich.