We własnym wnętrzu – tu i teraz znajdziesz odpowiedzi na wszystkie pytania !
Aby wybrać Miłość – musimy w pierwszej kolejności wykonać całą niezbędną duchową pracę dyscyplinowania własnego umysłu polegającą na uwolnieniu lęku.

Wszyscy chcemy czuć Radość.
Ale gdy słyszymy, że aby czuć radość non stop trzeba przestać pragnąć – uwolnić nasze emocjonalne uzależnienia – prawdziwa praca duchowa niezbędna aby tego dokonać może nas zniechęcać – ale jednak jest niezbędna
(np. w związku – bo jak dobrze wiesz większość związków to emocjonalne uzależnienia – dalekie (jeszcze – bo to tylko etap ) od doświadczania radości i szczęścia. )

Nasze ego nie chce słyszeć prawdy o tym, że potrzebujemy porządnej, codziennej, duchowej, zdyscyplinowanej pracy aby doświadczy rezultatu.
Być uczciwymi, uprzejmymi, akceptującymi w każdej chwili wobec każdego i siebie też.

Momentami – co potwierdzam swoim przykładem i doświadczeniami – praca, którą będziemy wykonywać może być całkowicie niekomfortowa, czasami bardzo bolesna – uwalniamy stosy nagromadzonej od wielu lat – stłumionej – negatywnej energii z własnej podświadomości.

Ale lekkość, którą poczujemy po tych momentach całkowitego dyskomfortu – jest tego warta. Po tygodniu uwalniania lęku – już nie jesteśmy tą samą osobą. Coś się zmienia i to coś – to nasz poziom BYĆ – to kim jesteśmy ulega zmianie gdy przestajemy identyfikować się z iluzjami.

Warto jest puścić i uwolnić wszystkie mechanizmy, którymi nasze ego „TRZYMA SIĘ” rzeczywistości i chce ją kontrolować. Gdy ja puściłem to pragnienie – pod nim krył się lęk. Gdy uwolniłem lęk – przestałem całkowicie przejmować się tym co na zewnątrz mnie – a zacząłem – z miłości i akceptacji troszczyć się o to co znajduje się w moim umyśle.
Nadal pozostając aktywny w świecie doświadczyłem jak bardzo moja efektywność wzrosła. Zacząłem spotykać ludzi, którzy nie mają żadnej awersji do życia i świata. Są wdzięczni, doceniają i tworzą wszystko co tylko mogą tworzyć z tym co mają w danej chwili dostępne.
( dzięki Bogu nigdy nie uwierzyłem w najbardziej popularny fałszywy nurt tzw. duchowej fantastyki, gdzie mnóstwo nauczycieli nie poradziło sobie z własnymi wyzwaniami życiowymi i aby przetrwać zaczęli sprzedawać za pieniądze własne teorie, że kluczem rozwoju duchowego jest oderwać się całkowicie od rzeczywistości, w 2006 poznałem i wybrałem na nauczyciela Davida Hawkinsa i to był najlepszy pozytywny moment w moim życiu – bo wtedy przypomniałem sobie, że już jako dziecko słyszałem prawdę, którą powiedział nam Jezus – „bądź w tym świecie ale nie bądź jego częścią”. Nie reaguj emocjonalnie – daj z siebie 100% ale niczego nie oczekuj w zamian. Kochaj – nie szukaj sposobów na to aby być kochanym. )

Moim obowiązkiem jest mówić prawdę. Nawet jeżeli ta prawda jest kompletnie niewygodna dla naszego ego. Aby doświadczyć miłości – najpierw musimy uwolnić przywiązania.

Od stuleci najlepiej na świecie sprzedaje się iluzja szczęścia, radości i miłości – często nawet sprzedawana pod przykrywką rozwoju duchowego. Weź to, powąchaj tamto, wypij ten płyn, wykonaj tę mantrę itp. Przez to osoba uzależniona od świata zewnętrznego – zdobywa nowe uzależnienie, którym cieszy się ogromnie na początku a potem potrzebuje mocniejszego bodźca itp.

Gdyby wolą Boga było to aby nasz rozwój duchowy polegał na piciu określonego płynu – gwarantuję, że Jezus zamiast uczyć nas zasad życia opartego o moc = powiedziałby coś w tym stylu – a teraz powiadam Wam – oto płyn oświecenia – wypijcie – puknijcie się w głowę i dajcie mi spokój – zamiast latami trenować uważność, troskę i uprzejmość oto wyczekiwana przez ego droga na skróty – tylko pamiętajcie aby dobrze zmieszać bo to płyn oświeceniowy typu instant ”

I tak właśnie mnóstwo osób zamiast szukać odpowiedzi w SOBIE – szuka nadal nowych płynów, które uderzą ich duchowo mocniej niż ten poprzedni. Oczywiście, to nie nasza dusza szuka – tylko ego :)

Nie ma także powodów aby się obwiniać, ego jest sprytne i pokaże nam jak wiele potrafi – ego zrobi wszystko aby maksymalnie spowolnić tempo naszej pracy. To nie jest nasza wina. Nie możemy brać tego do siebie. Jeżeli zdarzy się nam zbłądzić -możemy sobie wybaczyć i zawsze możemy w modlitwie poprosić o prawdę i prowadzenie w tym konkretnym temacie. Często nie mamy innego wyjścia – bo ego jest zbyt silne i ma zbyt wielki wpływ na nasze obecne postrzeganie  -możemy nie mieć pojęcia co robimy, dlaczego to robimy i kompletnie nie wiedzieć co zrobić dalej – wtedy poddajemy kontrolę procesu  i prosimy Boga o prawdę – działa zawsze dla każdego, kto jest szczery w swoim poddaniu )

To nie same narzędzia dokonują transformacji  -tylko INTENCJA stojąca za nimi. Jeżeli nie uwolnimy uzależnień emocjonalnych – możemy dziesiątki lat powtarzać afirmacje – a nadal pozostaniemy w tym samym miejscu- poczujemy się po prostu trochę lepiej – bo coś tam przecież ze sobą robimy.
Dla pewności przypomnę – prawdę poznajemy po owocach.
Jeżeli zajmujesz się prawdziwym rozwojem duchowym – po roku praktyki (Codziennej) większość Twoich bliskich nie ma już mocy aby wytrącić Cię ze stanu radości. Tak poznajemy prawdziwy postęp. :)

Jeżeli przestajemy lękać się negatywnych emocji w naszym umyśle – przestajemy je tłumić i zaczynamy uwalniać – przestajemy także tłumić pozytywne uczucia jak radość czy poczucie humoru. Stajemy się coraz bardziej pozytywnymi ludźmi. Dzień po dniu.

Przestajemy być podatni na szantażowanie i manipulacje emocjonalne. Przestajemy całkowicie reagować na próby kontroli ze strony innych osób. Przestajesz całkowicie bać się i reagować na negatywne emocje innych osób.

Mnóstwo osób trzyma się lęku wobec negatywnych emocjonalnych reakcji ze strony innych ludzi – stąd pozostają „w syndromie ofiary”.

Stajesz się wolna – wolny tylko wtedy gdy przestajesz emocjonalnie reagować na to co dzieje się wokół Ciebie – gdy pozostajesz pozytywna/pozytywny bez względu na wydarzenia, okoliczności, zachowania innych – doświadczasz wolności.

Osoby wokół Ciebie będę potrzebowały czasu aby przestać używać dawnych mechanizmów kontroli – stąd czas ten może być nawet bardziej intensywną próbą kontrolowania

Gdy przestaniesz używać całkowicie negatywności i negatywnych emocji – zrezygnujesz z narzekania, krytykowania, osądzania, narzekania i mówienia o negatywnych sytuacjach w świecie ( gdyż jesteś już świadoma/świadomy prawdy o tym, że to na czym skupiamy swoją uwagę tego dostajemy więcej w każdym obszarze naszego życia ) nawet 99% znajomych może zniknąć z Twojego życia i jest to naturalne i mnóstwo osób przeszło przez ten proces – podobne energie dążą do siebie – gdy nasza energia ulega transformacji – cały nasz świat również !

ZMIANA NA ZEWNĄTRZ ZAWSZE ZACZYNA SIĘ OD ZMIANY WEWNĘTRZ NAS ! OD ZMIANY NASZEJ ŚWIADOMOŚCI !