Pozytywny stan energetyczny

Dlaczego to co czujemy (nasze samopoczucie – stan energetyczny ) – jest najważniejszym elementem naszego rozwoju ? Gdyż podobne energie dążą do siebie !
Gdy jesteśmy pozytywni – dostrzegamy i wzmacniamy w swoim życiu wszystko to, co pozytywne. Zobaczysz wszystkie rozwiązania i możliwości i natychmiast przystąpisz do działania – gdy tylko uwolnisz negatywne emocje w danym temacie -gdy energia ulegnie zmianie(transformacji) !

Co się zmienia gdy przestajemy trzymać się iluzji (fałszu) o tym, że jesteśmy małym, ograniczonym EGO ?

W negatywnym stanie energetycznym (lęk, złość, opór, stres, zmęczenie) – naturalne wyzwania ludzkiego życia są interpretowane przez ego – jako atak na nasze życie. Ego przechodzi w tryb obronny (miliony lat ewolucji).
Wtedy mamy dwa wyjścia – walka lub ucieczka.
Niektórzy z nas mają nawet ego, które ich osądza i atakuje, gdy cokolwiek wokół nich wydarzy się niezgodnie z oczekiwaniami.

Radość – gdy radosny umysł napotka codzienne wyzwania – nie atakuje – dlatego wyzwania przestają być „problemem” a stają się „nauką i wzrostem”. W stanie radości – zaradność, dyscyplina, kreatywność, otwartość – są naturalne !!

Naszą prawdziwą naturą jest RADOŚĆ i SPOKÓJ
– cała zwierzęca energia negatywnych emocji – nie jest tym, czym jesteśmy naprawdę.
Jeżeli przestaniemy analizować i walczyć (tłumić) nasze negatywne emocje – a zaczniemy akceptować – nie stawiać im oporu – pozwolimy aby lęk, poczucie winy, złość czy duma – wyczerpały swój ładunek energetyczny – czyi będziemy uwalniali, uwalniali, uwalniali – nasza energia zmieni się na pozytywną – i stanie się to najszybciej jak to tylko jest możliwe !
„Nawet to – co było do tej pory niemożliwe – staje się całkowicie możliwe – gdy uwolnimy wszystkie negatywne emocje na ten temat”
D. Hawkins

W zależności od tego KIM JESTEŚMY (jaką energią jesteśmy – co utrzymujemy w swoim umyśle ) – takie sytuacje i doświadczenia pojawią się w naszym życiu.

Im więcej uwolnimy negatywnej energii – tym automatycznie stajemy się CORAZ BARDZIEJ POZYTYWNI !- i takie właśnie doświadczenia pojawiają się w naszym życiu – pozytywne.
Wszelkie ograniczenia, wszelkie braki, smutki, żale, lęki, poczucie winy – to iluzja.

Walcząc ze sobą i światem, życiem – wygrywa wyłącznie ta część naszej natury, która jest odpowiedzialna za wszystkie nasze życiowe problemy – ego. Jeżeli nie będziemy po prostu zasilać naszego ego energią negatywnych emocji – stanie się coraz bardziej ciche i z czasem przestanie wpływać na nasze życie.
Coraz mniej myśli – coraz więcej spokoju.
Wewnętrzna cisza – to produkt uboczny Uwalniania.

Efektywność to koncentracja na tym co w nas najlepsze i wyrażanie tego w każdej chwili !
Efektywność pojawia się wtedy, gdy uwolnimy opór i przestajemy walczyć.
Nie walczymy z częścią nas (ego), która jest twórcą porażek – wybieramy Sukces. Sukces to nasza prawdziwa natura -którą właśnie blokują negatywne emocje ego!
Nie walczymy z brakiem – wybieramy OBFITOŚĆ.
Obfitość to nasza prawdziwa natura, którą blokują negatywne emocje ego !
Wszystkie nasze słabości znikają tak szybko – jak szybko przestajemy z nimi walczyć.
To czemu stawiamy opór TRWA. Stawiając czemuś opór – pragnąć się tego pozbyć z naszego życia – dokładnie to zasilamy swoją własną energią i będzie to trwało do momentu w którym uwolnimy opór.
Gdy już przestajemy walczyć ze słabościami – całą marnowaną do tej pory energię – możemy świadomie użyć :
—> rozwijać to – co w nas najlepsze – to co pozytywne.
Możemy używać naszych talentów i umiejętności do jak najlepszego wnoszenia wartości do życia innych – służenia ludziom.
Większość ludzi nawet sobie nie wyobraża, że większość ich zmęczenia wynika tylko z tłumienia czegoś w sobie. Opór zajmuje tak wielką przestrzeń, iż nie ma miejsca na radość i szczęście.
Fundamentem rozwoju duchowego (rozwoju świadomości) jest BYCIE Szczęśliwymi. Zawsze i wszędzie.
Pamiętajmy – energia radości i szczęście sprawia, że NIE REAGUJEMY emocjonalnie na otaczającą rzeczywistość. Dlatego to najwyższy poziom MOCY.