Przygotowanie do Świąt ❤️ Moc jest w Tobie !

Przygotowanie do Świąt … ❤️
Takie małe przypomnienie
Napisałem to w taki sposób aby było nam łatwiej zrozumieć to, co dzieje się w świecie i rozmawiać z bliskimi ?
Ludzkie ego to niesamowity mechanizm. Jedyny mechanizm, który wciąż liczy na to, że w przyszłości będzie lepiej – mimo, że nic nie robi w kierunku tego aby było lepiej – tylko narzeka, marudzi, krytykuje i obwinia !
Wybierając NEGATYWNOŚĆ – nic nigdy nie będzie lepiej ! To iluzja !
Tylko wybór POZYTYWNEJ energii sprawi, że będzie lepiej w naszym życiu !
Fundamentalnie
Ten okres świąteczny będzie nietypowym momentem na przypomnienie tego czym jest wybaczenie. Wybaczenie to nie jest brak świadomości, że ktoś czyni zło. Bo czyni. To fakt. Wybaczenie to jest świadomość odpowiedzialności za to, co czuję.
Nie muszę tego osądzać – nie muszę tego nienawidzieć i tym samym – poprzez nienawiść – podświadomie stać się tym, czego nienawidzę. Rozsądek jest ważny. Nie możesz pozwolić aby negatywność zniszczyła nasze życie.
Nienawiść prowadzi do wojen. Strach prowadzi do wojen.
Miłość i akceptacja, zgoda prowadzi do pokoju, współpracy, wzajemnego rozwoju i dążenia do doskonałości. My możemy być najlepsi w czymś tak naprawdę wyłącznie z miłości. Nie ze strachu Nawet jeżeli musimy się bronić nie musimy nienawidzieć tego, kto nie potrafi lepiej – i nas atakuje. Obronić się musimy. Ale z troski o nasze dobro – a nie w nienawiści do innych. Jak uczył nas Bruce Lee – trzymając się spokoju możemy być najbardziej efektywni ? Jeżeli widzimy jakąkolwiek negatywność na tym świecie i zamiast reagować miłością i troską – reagujemy nienawiścią, złością i lękiem – to jak mówił Bruce – już przegraliśmy.
Na to liczy negatywna energia – WCIĄGNĄĆ NAS DO SWOJEGO ŚWIATA I ZDOMINOWAĆ.
Dlatego przestrzegam. Nie idź tam ? ( biorę za przykład naszego wspólnego znajomego Jezusa ) ?
Dlatego moją misją jest pomóc ludziom uwolnić się od wpływu negatywności na ich życie – bo to jest jedyne długoterminowe rozwiązanie prawdziwej przyczyny wszystkich ludzkich problemów.
Nie walcz z tym, co negatywne.
Wybierz i trzymaj się tego co pozytywne.
MOC MIŁOŚCI dokonuje większych transformacji – szybciej – niż każda ilość negatywnego myślenia.
Celem rozwoju duchowego jest tak WZMOCNIĆ NASZ UMYSŁ – aby nie reagował na nic i nikogo w świecie zewnętrznym ! CZUĆ MIŁOŚĆ , SPOKÓJ, RADOŚĆ – bez względu na okoliczności !
A NIE CZEKAĆ NA „LEPSZE CZASY”
To my bierzemy odpowiedzialność jak będzie wyglądała nasza przyszłość.
To my tworzymy te „lepsze czasy” i jak w końcu zjednoczymy się w kierunku Tworzenia tego co dobre i pozytywne – to i czasy będą lepsze. Na ten moment STRACH jest dominującym narzędziem kontroli i manipulacji ego. Dopóki nie uwolnisz strachu – ego będzie kontrolować Cię (zmuszać do działania – podświadomie – lub do siedzenia w domu i chowania się przed życiem). Ego nie chce tego co najlepsze dla nas – ego chce tylko posłuszeństwa.
Wybierzmy zatem wybaczenie. Miłość. Miłość jest najlepszą „bronią” do radzenia sobie ze światem. Mieczem wolności. Wystąpić w imię prawdy – to Miłość. Lęk nie jest rozwiązaniem – tylko źródłem kolejnych problemów.
Do zobaczenia !!