Przywództwo – czyli BYCIE osobą przy której widzimy w sobie to co najlepsze

Przywództwo to specyficzna i odpowiedzialna rola. To bycie przykładem tego, że od lęku można się uwolnić. Następnie robienie wszystkiego aby wszyscy wokół Ciebie od lęku także się uwolnili.

Dostrzegając w ludziach to co w nich najlepsze i pozytywne – doceniając ich – sprawiasz, że oni także mogą tego dokonać. Według mnie robisz wszystko co w naszej mocy aby wesprzeć innych w procesie uwolnienia się od lęku – nie zaś używać lęków innych do tego aby ich kontrolować.

Efektywność zespołu 10 osób, które służą innym ludziom (klientom) jest często 100 razy większa, gdy intencja wynika z troski i akceptacji oraz odpowiedzialności ( służenie klientom )  a nie z lęku przed zwolnieniem. Tego jeszcze wiele osób i firm w Polsce musi się nauczyć. Doktryna lęku panowała bardzo długo – dlatego zapewne potrzebujemy na to sporo czasu.

Odnosimy coraz większe sukcesy – gdy doceniamy, cenimy i inspirujemy się sukcesami innych ludzi, ich postępami i efektywnością !

 

Aby wspierać w innych w stawaniu się najlepszymi jacy mogą być – w pierwszej kolejności trzeba uczciwie przyznać się przed sobą , że musimy sami stać się przykładem tego – co jest naszą intencją zobaczyć w innych. Teoria nie wystarczy. Książki nie wystarczą. Tylko przykład inspiruje !