SZCZĘŚLIWY ZWIĄZEK to : to ?..Relacja dwóch SZCZĘŚLIWYCH OSÓB !!
– idących w tym samym kierunku o tych samych wartościach i zasadach choć być może o trochę innym charakterze – osobowości.
– ćwiczących wzajemne oddanie – dedykację swojego życia ulepszaniu jakości życia drugiej osoby
– szanujących siebie i swoją wolność
– wzajemnie wspierających swój wzrost i rozwój
– będących dla siebie największymi i najcenniejszymi nauczycielami

Pytanie – czy możliwe jest, że ludzie spotykają siebie przez przypadek?
Raczej nie – gdyż relacje z ludźmi mają zawsze pewien wyższy cel – wyższy sens.

Oto kilka obserwacji aby właściwie odpowiedzieć na najczęściej zadawanie pytanie:
1. Wszystkie nasze doświadczenia życiowe mają nauczyć nas, że istnieją tylko dwie fundamentalne zasady :
MIŁOŚĆ I PRAWDA.
Miłość o której słyszymy w większości piosenek to emocjonalne uzależnienie. Prawdziwa miłość to nastawienia na to aby DAĆ bez oczekiwania niczego w zamian. Bez prawdy, bez uczciwości – nie wejdziemy na wyższe poziomy świadomości w naszym własnym życiu – więc podobny los czeka też związek. O związkach z niższych poziomów świadomości w których liczy się tylko własne ego, przyjemność, kontrola i dominacja napisano już tyle książek, nakręcono tyle filmów i stworzono tyle piosenek, że na tym blogu tę kwestię pominę. To kim jesteśmy tego dostaniemy więcej.
2. Nikt tak szybko nie pokaże Ci prawdy o Tobie jak bliska Ci osoba – gdyż podobne energie dążą do siebie.
3. Miłość to nastawienie dawania bez oczekiwań. Duma się poświęca – miłość daje.
Duma kontroluje – miłość akceptuje.
4. Miłość wydobywa z Ciebie wyłącznie to co najlepsze- z czasem czujesz się coraz lepiej ! Emocjonalne przywiązanie natomiast (uzależnienie) sprawia, że kontrolujesz i chcesz zmieniać drugą osobę – dlatego męczysz się i tracisz energię.
5. Wszystkie nieszczęśliwe relacje to skutek braku. Jeżeli ktoś myśli, że druga osoba wypełni wewnętrzną pustkę i brak – to uzależnia się emocjonalnie od drugiej osoby i che przejąć ją/jego na własność 🙂 Ponieważ charakterystyką każdego uzależnienia jest program braku zwany ” więcej „- ego zawsze pragnie więcej i nigdy nie ma wystarczająco dużo. Ego jest zawsze nieszczęśliwe – w standardzie. Dopiero energia duchowa miłości jest w stanie to uzdrowić. Energia miłości pojawi się gdy uwolnimy pragnienia.Ale właśnie dlatego potrzebujesz relacji z ludźmi/związku – aby zobaczyć ile braku jest w Tobie i jak bardzo pragniesz miłości z zewnątrz.
6. Dopóki dajesz miłość jesteś szczęśliwa/szczęśliwy. Gdy pragniesz jej – tracisz poczucie szczęścia.
7. Miłość to najpotężniejsza moc we wszechświecie. Nic tak nie ulepsza jakości naszego życia jak prawdziwa miłość.
8. Ludzie szukają nauczycieli miłości na całym świecie. Nie wiedząc, że mają ich już wszędzie wokół. Gdy tylko będziesz kochać wszystkich bez żadnych oczekiwań – bez poświęcania siebie (pragnienia aby zasłużyć na miłość innych ) – i żadna bliska osoba nie będzie już w stanie wywołać w Tobie żadnej negatywnej emocji – to jest Miłość. Nie da się tego zrozumieć. Miłością się STAJEMY. Wybieramy poziom BYĆ.
9. Prawdziwa miłość to dyscyplina, zasady i stawianie granic. Jeżeli kochasz drugą osobę, to świadomie i z wyboru rezygnujesz z innego życia/bez poczucia straty na rzecz budowania szczęśliwego związku – jeżeli się już angażujesz to albo na 100% albo wcale.
10. To co dajemy zawsze do nas wróci.
11. Prawdziwe szczęśliwe związki budują wyłącznie ludzie dorośli – samodzielni i odpowiedzialni. Dopóki ktoś jest w stanie dziecka ( spora część ludzi na planecie ) idzie do relacji po to aby się bawić – bez zaangażowania i bez odpowiedzialności. Ale wtedy to nie jest związek tylko wspólna zabawa dwóch osób przez pewien czas, która udaje związek.