WDZIĘCZNOŚĆ w niektórych miejscach na świecie jest DZIŚ świętem narodowym 😀😀👍
Dzień wdzięczności !
Przypomnimy sobie zatem najważniejsze prawdy o wdzięczności !
Uważam, że rozwój duchowy to BYĆ POZYTYWNYMI LUDŹMI bez względu na okoliczności i bez uciekania od odpowiedzialności za owoce własnego życia.
Pozytywny człowiek jest przede wszystkim WDZIĘCZNY.
Ale jest też druga strona tego procesu – pozytywne osoby są odpowiedzialne.
To, że większość ludzi unika wzięcia całkowitej odpowiedzialności za własne życie ma swoje podłoże w fałszywym programie poczucia braku ( przekonaniu, że źródło mocy jest na zewnątrz nas ).
Wdzięczność najszybciej przypominam nam prawdę o tym, że moc jest w nas !
Jaka energia sprawia, że ludzie chcą wzajemnie wspierać się – zamiast ze sobą walczyć ? Wdzięczność.
Jak często mówimy „dziękuję” i doceniamy wszystkie osoby w naszym życiu ? Może codziennie ?
To za co jesteśmy wdzięczni, to co szczerze doceniamy w naszym życiu – tego doświadczymy więcej.
👍 Wdzięczność jest fundamentem obfitości oraz szczęścia !! ❗️
Umysł, który jest wdzięczny dostrzega wszędzie wokół siebie to co pozytywne – pozytywne możliwości.
Wdzięczność ponieważ jest formą miłości – z wyboru – nie karmi się negatywnością, nie walczy z nią.
Po prostu wybiera to, co pozytywne.
Utrzymywanie w umyśle wdzięczności zamiast osądów – ma ogromne działanie transformujące w każdym obszarze życia człowieka – szczególnie szybkie zmiany doświadczane są w obszarze finansów.
Gdy jesteśmy wdzięczni za wszystko co pojawia się w naszym życiu – nie mamy problemów – mamy wyzwania, lekcje i do wszystkiego podchodzimy z nadzieją, wiarą, optymizmem i radością !!
Każdy z nas, kto odkryje, że źródło radzenia sobie z wyzwaniami świata materii znajduje się w naszym wnętrzu – a nie tak jak programuje nas społeczeństwo czyli nie w świecie zewnętrznym – odkrywa też oczywistą prawdę – ludzie sami odpychają od siebie obfitość – nie doceniają tego co mają i dlatego nie mają energii i pomysłów aby tworzyć coś więcej !
„Zdrowie, sukces, obfitość jest naturalną konsekwencją wyższych poziomów mocy czyli Wdzięczności, Wybaczenia, Radości, Poczucia humoru. [..] Decyzja aby być wybaczającymi i wdzięcznymi – automatycznie rozpoczyna proces zdrowienia”
David Hawkins
„Gdy non stop jesteśmy wdzięczni – nie tworzymy duchowej dumy” David Hawkins
👉„ Promieniejesz i tworzysz więcej dobra dla siebie gdy jesteś świadomym tego co masz – a nie koncentrujesz się na tym, czego ci brak. Wdzięczność może transformować każdą sytuację [..] Wdzięczność daje ci perspektywę. [..] Zmienia twoją wibrację , przenosi cię od negatywnej energii do pozytywnej – jest najszybszym, najłatwiejszym i najmocniejszym sposobem aby spowodować zmianę w twoim życiu – to wiem na pewno.”
Oprah☝️
Na wszystko w naszym życiu możemy spojrzeć kontekstem energii wdzięczności …
Polecam utrzymywać choć przez jeden dzień w umyśle słowo WDZIĘCZNOŚĆ -szczególnie przez 5 minut z rana.
Najlepszym sposobem aby pomóc innym odkryć to co w nich najlepsze – to docenianie ich – docenianie tego co w nich pozytywne – tego co najlepsze !!
Wiara w ludzi oznacza, że wspieramy w innych to, aby odkryli prawdę na swój temat – doświadczyli swojego prawdziwego duchowego Ja, które nie wie co to lęk, wycofanie, pasywność czy poczucie winy i karanie siebie. Wiara w ludzi to odkrycie, że gdy człowiek bierze 100% odpowiedzialności i rezygnuje z obwiniania staje się MOCNY.
To jak patrzymy na innych oraz jak patrzymy na świat zależy od tego jak postrzegamy siebie.
Gdy przestaniemy wierzyć w ograniczenia – zaczniemy dostrzegać świat i ludzi wokół nas zupełnie inaczej 🙂