Witalność ? Zdrowie ? Wysoki poziom energii ?
Ludzkie ego namawia nas abyśmy całe życie walczyli ze skutkami i nigdy nie zajęli się przyczyną ! Walka, zmaganie, cierpienie ! 
Abyśmy naprawiali skutki negatywnego myślenia i postępowania przy pomocy tysięcy nowych metod, narzędzi i rozwiązań. Bez zajmowania się przyczyną ! 
A odpowiedź, cała prawda jest już w nas i nazywa się Miłość. 
Ego nie chce abyśmy STALI SIĘ MIŁOŚCIĄ – bo to rozwiąże wszystkie nasze „problemy” z którymi walczymy od początku świata.
Ego jest sprytne – będziemy tak zajęci „zmienianiem skutku”, że nie staniemy się TYM KIM MOŻEMY BYĆ. Ego jest zajęte zmienianiem świata (świat to skutek – nie zmienisz go),
ludzi (nie zmienisz nikogo z zewnętrz – to iluzja, poza tym wtrącenie się w życie choć jednej osoby – tworzy ogromną ilość negatywnej karmy – po co Ci to – kochaj i nie wtrącaj się) itp.
Świat uczymy się kochać ! A nie z nim walczyć ! Chcemy pomóc światu ? Róbmy wszystko tak pozytywnie jak to możliwe !
Zdrowie i witalność – są naturalną konsekwencją wyboru i trzymania się najwyższych poziomów MOCY – szczególnie radości, poczucia humoru, szczęścia.
David Hawkins przypomniał nam wielokrotnie, że aby doświadczać zdrowia potrzebujemy opuścić pola energii, które nas osłabiają – a wybrać i trzymać się pól energii, które nas wzmacniają.
„W polu energii Bezwarunkowej Miłości – wszystko spontanicznie zdrowieje” David Hawkins
I dlatego uwolnienie z życia jednostki negatywności (na poziomie BYĆ – to widać poprzez poddanie kontroli/dominacji nad światem i drugim człowiekiem – osoba rozwinięta duchowo – nie wtrąca się w życie innych – bo po co ? ) – na własne oczy widziałem jak przynosi ogromne transformacje w poziomie energii i witalności ! Dlaczego ? Bo poprzez poddanie kontroli – odkrywasz wewnętrzne poczucie bezpieczeństwa i zaufania Bogu. Żyjesz w ciągłym stanie relaksu ! Wiesz, że wszystko będzie dobrze, bo energia duchowa poprowadzi Cię do najlepszych dla Ciebie w danym czasie rozwiązań – zawsze.
Ta energia wie wszystko i zna się na wszystkim 🙂 Naszemu ego tylko się wydaje, że wiele może.
Ale stać się Miłością wymaga DYSCYPLINY i determinacji – poddania przywiązań i awersji ! Dla ego się nie chce !
Kluczem jest całkowicie poddać – uwolnić – wszystko z naszego umysłu co miłością nie jest.
Wszystkie przekonania, nastawienia, program, emocje i myśli.
Miłość to STAN BYCIA. To nie emocja. To energia duchowa, która płynie przez nas. Źródło jest niewyczerpane. Im bliżej jesteśmy tej energii – tym bardziej jesteśmy szczęśliwi.
Wystarczy uwolnić przywiązanie do ciała, do zawartości umysłu i do umysłu samego w sobie.
Nie jesteśmy ciałem ani programami w umyśle. My to tworzymy. My jesteśmy twórcami.
Czyli kluczem zdrowia jest całkowicie poddać wszystkie myśli z umysłu na temat ciała
Ciało jest wynikiem / skutkiem naszego myślenia ! 
Negatywne myśli tworzą emocje, emocje następnie zasilają jeszcze więcej negatywnych myśli, następnie emocje wpływają na ciało eteryczne ( system energetyczny ciała jak czakry/meridiany, który w Medycynie Chińskiej istnieje od tysięcy lat ) a te zaburzają przepływ energii w ciele.
Hawkins odkrył, że jeżeli będziemy zmieniać tylko przepływ energii w meridianach – a nie uwolnimy przyczyny zaburzenia ( program w umyśle, nastawienie emocjonalne ) – to rozwiązanie takie działa tylko przez chwilę i wciąż trzeba powtarzać procedury „naprawcze” – dlaczego ? przyczyna zaburzenia energii musi zostać uwolniona z umysłu ( np. osoba nadal jest negatywna i krzyczy na bliskich ).
Rozwój duchowy ma dokonać transformacji tego KIM JESTEŚMY i to prowadzi do trwałego zdrowia ( w umyśle nie ma już negatywnych programów ).
Bezwarunkowa miłość oznacza całkowitą akceptację siebie, świata i ludzi – uwolnienie iluzji kontroli, walki, zmagania.
Bezwarunkowa miłość to całkowite poddanie się tej mocy – inaczej jej doświadczenie poprzez wybór BYCIA tą energią.
Czyli innymi słowy STAĆ SIĘ osobami POZYTYWNYMI – bez względu na okoliczności zewnętrzne.
I dziś więcej na ten temat. Opowiem jak jest skonstruowane naprawdę ludzkie ciało ( model przedstawiony na wykładach Hawkinsa o zdrowiu )
Dziś Mocna Środa Inspiracji – do maksymalnego poziomu energii i witalności ! Do zobaczenia o 18.30 !
Żyj na 100% swoich możliwości ! Przestań już walczyć z ciałem i ciągle się martwić / naprawiać 🙂 Zdrowie to stan świadomości, który można wybrać !
MOC, która nas stworzyła zna tylko ZDROWIE. To my sami tworzymy sobie problemy – bo działamy wbrew zasadom tej mocy.
Radosnego dnia ! Do zobaczenia !
ps. Zapamiętajmy na CAŁE ŻYCIE !
Miłość po prostu JEST. Ona nie zmienia, nie kontroluje i nie walczy. Miłość tworzy to co pozytywne, nie walczy z tym co negatywne !! Inaczej będziemy wciąż podatni na iluzje. Miłość nie chce nikogo zmieniać ani naprawiać ! Miłość widzi drugiego człowieka i go kocha – każdego bez wyjątku ( ale wiele osób kocha z daleka – bo miłość to nie poświęcanie się ).
Na pewnym etapie Twojego życia uświadomisz sobie, że nasze ciało jest skutkiem naszych myśli.