Jeżeli założymy, że celem naszego życia jest nasz wzrost. To co trzeba zrobić aby wzrastać ?
1. Odkryć gdzie jest źródło energii, która sprawia, że rośniemy. Jeżeli odkryjemy, że jest nią miłość  a źródło tej energii jest w nas mamy w życiu prościej.
2. Odkryć co ogranicza nasze doświadczenie bycia / odczuwania Miłości. Ale nie teoretyczne – tylko praktyczne. Jak zobaczyć/poczuć co nas ogranicza ? Jak sobie to uświadomić ? Możemy intencjonalnie iść w życiu w kierunku tego gdzie czujemy dyskomfort i lęk ( np. wybranie aby w działaniu – poprzez efekty stać się najlepszymi jacy możemy być w danej dziedzinie ).
Gdy idziesz w kierunku coraz większego dostarczania wartości i dawania z siebie tego co najlepsze światu – wyjdą z Ciebie wszystkie lęki i ograniczenia !! Tylko dlaczego ich nie widzieliśmy wcześniej ? Dlaczego nie widzimy ich teraz ? Dlaczego nie wiemy, że unikając życia możemy po prostu bać się odrzucenia czy krytyki innych ? Bo nie byliśmy tego świadomi ! Dzięki wyzwaniom, zmianom zewnętrznym – możemy dostrzec nasze ograniczenia !
Czyli ktoś powie : Adam , zaraz – ja nie lubię zmian, nie lubię nowych lekcji życiowych bo one pokazują mi moje własne egoistyczne słabości oraz negatywne emocje jak lęki czy wstyd ? TAK !
Adam – to nie to co chciałam / chciałem usłyszeć. Ale to prawda ! Jak prawda nas wzrusza to pora odwiedzić specjalistę !

Tak moi drodzy, my nie lubimy zmian bo one pokazują nam PRAWDĘ O NAS ! O tym jak jesteśmy podświadomie przywiązani do swoich racji, przekonań, myśli, przeszłości i przyzwyczajeń ! A my przecież zrobimy wszystko aby nie czuć wstydu – to tak bardzo bolesne uczucie. Wiele osób powie wszystko to co inni chcą słyszeć – poświęcą wszystko – aby być docenionymi i kochanymi przez innych.

Jeżeli lubisz zmiany, niepewność, to co nowe i nieznane – założę się, że jesteś już przedsiębiorcą prawda ? Jesteś w stanie podjąć dużo ryzyka niepewności oraz wziąć na siebie 100% odpowiedzialności za rezultaty własnych działań i nigdy nikogo nie obwiniasz za swoje czyny. Jeżeli coś robisz, jeżeli czegoś doświadczasz – to znaczy, że to wybrałaś/wybrałeś.
Aby doświadczyć wolności – najpierw trzeba wziąć odpowiedzialność. Taka jest kolejność.

Jeżeli cokolwiek wokół nas ulega zmianie – możemy osądzić to, obwinić innych, zaatakować – to są rozwiązania tzw. siły. Oddajemy moc nad sobą.

Zadaj sobie pytanie : Czy bardzo chcesz zmienić świat zewnętrzny – to co się dzieje ? Czy czujesz jak bardzo chcesz to zmienić ? Czy czujesz opór ? To własnie wtedy nieświadomie – my sami oddajemy moc nad sobą.
Wszystko jest takie jakie jest całkowita akceptacja. Teraz pora się dopasować do nowej rzeczywistości. Dawnej już nie ma. Puść, odpuść. Wiele kwestii trzeba zacząć na nowo ? Co to znaczy ? Teraz możesz wybrać, że nowe będzie dla Ciebie lepsze ! Spraw aby 5 najbliższych lat Twojego życia było 20 razy lepsze niż 5 poprzednich !

TYLKO NIE DAJ SIĘ WCIĄGNĄĆ ENERGII NEGATYWNOŚCI, KTÓRA ZACZYNA PROGRAMOWAĆ LUDZI I ICH UMYSŁY.
Negatywność jest sprytna – mami ludzi bo potrafi tak zmyślać, że zamienia prawdę z fałszem. Najbardziej niebezpieczna forma negatywności jest ukryta wśród osób, które używają języka, słów, opisów które mogą wyglądać na duchowe a w rzeczywistości wcale takie nie są. Gdy kalibrujemy twórców i ich motywy okazuje się, że mnóstwo książek o duchowości to tak naprawdę to fałsz.

Jeżeli uwierzysz w negatywność – zasilisz negatywność w Twoim życiu.
Zaczniesz ją tworzyć.
Co to znaczy uwierzyć w coś ?
To zaakceptować coś jako prawdę !

Każda myśl narzekania, krytyki, oceny, osądu odłącza nas od źródła mocy i jest fałszem.

Pierwszy krok osoby świadomej:
REZYGNUJĘ Z MYŚLENIA O TYM, CZEGO NIE CHCĘ
REZYGNUJĘ Z MÓWIENIA O TYM, CZEGO NIE CHCĘ
bo to o czym myślę, mówię – tworzę podświadomie dla Siebie

Drugi krok osoby świadomej :
Życzę każdemu człowiekowi SUKCESU, ZDROWIA, OBFITOŚCI, SZCZĘŚCIA (to co życzysz innym życzysz sobie )

Unikajmy wszystkich, który są SŁABI wewnętrznie i aby tę swoją słabość usprawiedliwić ( brak owoców, efektów, sukcesu, pieniędzy, uznania ) – TWORZĄ NIESKOŃCZONĄ ILOŚĆ TEORII SPISKOWYCH.

NIE JESTEŚ SŁABEUSZKIEM !! JESTEŚ MOCNĄ DUCHOWĄ, NIEOGRANICZONĄ ISTOTĄ !

TAK , ŻYCIE DAŁO NAM TROCHĘ W KOŚĆ I CO Z TEGO – DASZ RADĘ ! KORZYSTAJ TYLKO Z MOCNYCH ENERGII MIŁOŚCI, RADOŚCI I SPOKOJU (Wdzięczności )

Mimo wszystko – nawet przy najmniej sprzyjających okolicznościach zewnętrznym – naszym obowiązkiem jest skorzystać z naszej mocy i poradzić sobie !

Obwinianie JEST NAJWIĘKSZĄ PUŁAPKĄ 21 WIEKU !

Granie roli ofiary odłącza nas od źródła mocy !