Dla przedsiębiorców

Business Excellence by Adam Krasowski | Profesjonalna Przedsiębiorczość

 


W 21 wieku, w którym wszystko wciąż zmienia się z niespotykaną dotąd szybkością, zmieniają się także sposoby tworzenia, zarządzania oraz rozwoju i wzrostu każdego biznesu – bez wyjątku.
W wieku umysłu i kreatywności, nie ten, który pracuje ciężej – ale ten, kto dostarcza najwyższą JAKOŚĆ – w najlepszej cenie – do jak najlepiej poznanej grupy odbiorców oraz robi to mądrze i szybko odnosi największe sukcesy.
Największą umiejętnością współczesnych przedsiębiorców jest bardzo szybkie uczenie się i oduczanie. Stare metody i rozwiązania nie znajdą już bowiem miejsca w teraźniejszości. Ci, którzy próbują w 2016 roku prowadzić biznes tak, jakby był to rok 2006 – zatrzymali swój wzrost.

Przyszłość leży w rękach przedsiębiorców … Obecnie w Polsce obserwujemy w praktyce historię, którą zna zapewne każdy odnoszący sukcesy człowiek biznesu – historia ta przedstawiona w książce „Atlas Zbuntowany” autorstwa Ayn Rand (Atlas Shrugged – druga po Biblii najczęściej czytana 'książka’ w USA) . Niestety – jeżeli przedsiębiorcy nie będą budowali wartości dodanej – jakość życia całego społeczeństwa spadnie w drastycznym tempie. Syndrom ofiary – poddawanie się – jest przeciwieństwem sukcesu osobistego, wolności i obfitości – do której każdy z nas ma prawo i każdy może sobie taki sukces i obfitość stworzyć  ( więcej zachęcam do czytania bloga – tam tłumaczę zasady tego jak łatwo możemy zmienić nasz umysł i zmienić naszą przyszłość – w prosty – pozbawiony walki i zmagania się sposób) 

Przyczyna tego, czy doświadczamy sukcesów oraz dostatku jako przedsiębiorcy – nie leżą w świecie zewnętrznym ale zależą wyłącznie od naszego wyboru, naszej decyzji. Przedsiębiorcy są odpowiedzialni za dokonanie tego wyboru – to nie rynek decyduje o Twoim sukcesie – spotkasz bowiem osoby, które bez względu na to na jakim rynku działają – odnoszą sukcesy.
Nie oszukuj się też – uwolnij całkowicie dumę – będziesz potrzebować mnóstwo zasobów – szczególnie finansowych aby zbudować coś wspaniałego ! Potrzebujesz nauczyć się współpracować z ludźmi, którzy już odnieśli ogromne sukcesy i zechcą współpracować z Tobą – ryzykując swoje zasoby na rzecz Twojej przedsiębiorczej wizji.
Moją rolą jest być tylko tym, który potrafi pomóc Ci przejść ze świata „walki i niedostatku” do świata ” sukcesu i obfitości ” w biznesie i w życiu.
Większość przedsiębiorców nie chce być naprawdę przedsiębiorcami – chcą tylko przyjemności i dobrej zabawy – chcą tylko pieniędzy – dlatego osiągają tylko w pewnym stopniu ograniczone poziomy przeciętności i nigdy nie tworzą trwałego, znaczącego dostatku.

Więcej artykułów o przedsiębiorczości

 

Lider_Przywodca 21 wieku

 

 

Adam Krasowski Business Excellence Institute

Sam Walton

AdamKrasowskiLogo