Dlaczego tak usilnie trzymamy się naszych problemów …

Ludzkie ego – to umysł wraz z jego „programami” / ograniczeniami. 

Przekonaniem = programem nazywamy utrzymywany przez nas w umyśle punkt widzenia świata, które uznajemy jako prawdę. (przekonania nie muszą być prawdziwe)

Zgodnie z tym jak postrzegamy świat- tego doświadczamy. 

Przyczyna tego co doświadczamy nie znajduje się nigdzie indziej niż w naszym umyśle. 
Oto uniwersalne obserwacje do kontemplacji : 

  1. Jeżeli ktoś nie wierzy w siebie – nie wierzy w swoje możliwości – nie użyje ich – nawet, jeżeli są one dostępne. 
  2. Doświadczamy ograniczeń w działaniu – tylko dlatego, że wierzymy w nie ( uważamy je jako prawdziwe)
  3. Rozwiązaniem problemu każdego człowieka -tak aby rozwiązanie było trwałe – nie może pochodzić „z zewnątrz” – dopóki człowiek nie odkryje prawdy o swoim umyśle i nie użyje posiadanej przez siebie mocy do stworzenia własnego życia według własnych standardów – 100 tysięcy razy efektywniej jest pokazać komuś jak odnosić sukcesy – niż wmówić komuś, że potrzebuje łaski czy pomocy innych – większość ludzi woli kontrolować innych „pomaganiem” niż naprawdę Pomóc przez duże P – Pomagamy tak naprawdę tylko poprzez nasz własny pozytywny przykład sukcesu, obfitości, radości itp 
  4. Każdy człowiek musi nauczyć się przestać obwiniać innych ludzi, Boga itp za sytuacje w swoim życiu, wziąć 100% odpowiedzialność za wszystko – wtedy odkryje prawdziwą moc umysłu. Na początku wydaje się to niektórym przerażające – ale to klucz do prawdziwej wolności. Możemy na zawsze pozostać ofiarami – lub wziąć się w garść i zapanować nad naszym życiem – wybór należy do nas 
  5. Trzymamy się problemów, bo uważamy, że są one nam do czegoś potrzebne ! 
  6. Nie rozwiązujemy problemów – tylko dlatego, że wierzymy, iż ich przyczyna nie znajduje się na zewnątrz nas. Ale to fałsz.
  7. Skoro przyczyna jest w nas – to rozwiązanie też.
  8. Jeżeli „narzekamy” – pamiętajmy, nie przyniesie to rozwiązania. Narzekanie to ciągła kontemplacja skutku. Intencją narzekania jest wmówić sobie to, że jesteśmy bezradni. Ale to nie jest prawdą. Moc jest w nas.
  9. Jeżeli krytykujemy innych – pamiętajmy, oznacza to naszą słabość.  Jeżeli źródło jest w nas – nie jest ono zależne od poczynań innych ludzi. Krytykowanie to nawyk, którego celem w historii było wmawiać ludziom, że są bezsilni. Nie nabierajmy się na to. Każdy robi to co potrafi najlepiej. O naszym życiu najlepiej mówią nasze własne efekty. Nie słowa.

 

Ale najważniejsze jest abyśmy zrozumieli, że kluczem do uwolnienia swojego życia od cierpienia, problemów ze zdrowiem, pieniędzmi, problemów w relacjach itp – jest uwolnienie poczucia winy.
Szanujmy ludzi, troszczmy się o nich – ale nie sympatyzujmy z ich problemami ! Pozwólmy aby każdy poradził sobie po swojemu z tym, co Bóg zaplanował dla danej osoby w danym czasie!
Ludzie nie wiedzą, że ich prawdziwą naturą jest Miłość, Obfitość, Szczęście ! Nie wiedzą tego. Dopóki sami tego nie odkryją – nic się nie zmieni w ich życiu ! Aby to odkryć muszą być gotowi na poznanie prawdy. A to czasami zajmuje lata ! Tak, czasami od momentu gdy ktoś usłyszy o tym, że można żyć inaczej – do momentu w którym naprawdę coś w tym kierunku zrobi mijają lata ! 

 

Większość ludzi doświadcza wszystkiego co społeczeństwo.

To o czym myślimy – tego pojawia się w naszym życiu więcej.

Jeżeli pozwolimy aby świat – społeczeństwo kontrolowało nasz umysł – oddajemy dla innych moc nad sobą !

Myślmy samodzielnie. Nie akceptujmy wszystkiego jako prawdę – jeżeli sami tego nie doświadczymy. Bądźmy ostrożni gdzie kierujemy nasz umysł – bo możemy tego doświadczyć !

Możemy wypełnić nasz umysł odwagą, śmiałością, determinacją i radością – lub też przeciwnie – słabością, brakiem i lenistwem – wybór należy do nas ! 

Jesteś jednością już teraz z energią mocy – spokojem, radością, wdzięcznością – poczuj to, zmień stan umysłu – wybierz prawdę o sobie – jesteśmy nieograniczonymi istotami, jedyne ograniczenia – to te, które posiadamy w naszym umyśle Nie ma żadnych zewnętrznych przyczyn !

Jeżeli naszą intencją jest działać efektywnie – pamiętajmy, jest to możliwe tylko w stanie relaksu !