Filozofia – Consciousness, Truth and Power Świadomość, Prawda oraz Moc

PRAWDĘ POZNAMY WYŁĄCZNIE PO OWOCACH ! (efektach)

Istnieje tylko jeden sposób na to abyśmy świadomie wybrali i trzymali się określonych narzędzi, filozofii czy nauk.
Jeżeli sposób patrzenia na siebie i świat jest prawdziwy – to po efektach – owocach naszego życia widzimy – ciągły wzrost jakości naszego życia – wzrost obfitości, sukcesu, zdrowia, radości, szczęśliwych relacji z ludźmi. Nasza rola w świecie staje cię coraz bardziej znacząca – ponieważ służymy coraz większej ilości osób. Co bardzo ważne im wyższy poziom naszej mocy – tym mniej wysiłku musimy angażować w pracę. Potrafimy pracować po 20 godzin na dobę – nie męcząc się. Jakość naszego życia podnosi się też znacząco. Cenimy przestrzeń, ciszę, komfort. Oszczędzamy czas. Dbamy o siebie. Odżywiamy się tylko tym co ma najwyższą jakość itp.

Jeżeli natomiast wybraliśmy jakąkolwiek filozofię rozwoju świadomości, która izoluje nas od ludzi i nie objawia się efektami – owocami opisanymi powyżej – musimy naprawdę zastanowić się – czy trzymanie się takiej nauki ma dla nas jakikolwiek sens na przyszłość.
Rozwój świadomości – to wolność. To samodzielne decydowanie o sobie i jakości swojego życia. To pełna WOLNOŚĆ nad własnym czasem i samopoczuciem.

Jeżeli czujemy się w dowolnym obszarze naszego życia ograniczonymi – a wykonujemy poważną pracę nad sobą, szczególnie od dłuższego czasu – to po owocach / efektach widać, że jeżeli będziemy nadal kontynuować podróż w tym kierunku – nasze wszystkie cele ( w tym cel samo-realizacji) mogą nigdy nie zostać osiągnięte.

Jeżeli jesteśmy gotowi na prawdę – bez względu na to jak w pierwszym odczuciu – może ona nami wstrząsnąć – zapraszam.

Z mojej strony – masz 100% pewności, że wszystko to – o czym piszę na tym blogu – powstało wyłącznie  z intencji podzielenia się moimi własnymi DOŚWIADCZENIAMI.

ROZWÓJ ŚWIADOMOŚCI – TO DROGA DO POZNANIA PRAWDY !

Największe prawdy dotyczące naszego rozwoju – nie zmieniły się od tysięcy lat. Fundamentalne zasady sukcesu, dostatku i zdrowia są takie same dziś – jak tysiąc lat temu.
Pytanie :
Dlaczego mimo lat rozwoju – większość ludzi wcale nie przestaje myśleć ani czuć się negatywnie ?
Dlaczego ludzie nie zmieniają swoich zachowań, dlaczego większość z nas – odczuwa „brak energii” – czuje się wciąż „zmęczonymi” ?
Dlaczego ludzie aktywnie unikają zmian – mimo, iż twierdzą, że chcą aby ich życie uległo transformacji ?
Dlaczego jako społeczeństwo mamy jeden z najwyższych wskaźników „odkładania wszystkiego na później” ? (dlaczego wciąż czekamy na to, że wszystko zmieni się „samo” gdy tylko odpowiednio długo „poczekamy” )?

Ludzie wypełniają swoje umysły mnóstwem faktów, informacji i przekonań – ale nikt nie uczy nas w dzieciństwie tego czym jest świadomości oraz tego – jak bardzo nauka ta jest istotna dla całego naszego życia !

To świadomość bowiem odpowiada w 80-90% za wszystko to co doświadczamy w naszym życiu !

Wyobraź sobie swój umysł jako narzędzie


Niech świadomość będzie energią, która przenika przez Twój umysł.

Jeżeli energia Twojej świadomości będzie NEGATYWNA – wszystko to co znajduje się w Twoim umyśle użyjesz przeciwko sobie !

Jeżeli energia Twojej świadomości będzie NEUTRALNA – nie zrobisz nic z tym co posiadasz w swoim umyśle !

Jeżeli energia będzie POZYTYWNA – ZACZNIESZ TWORZYĆ, DZIELIĆ SIĘ oraz EFEKTYWNIE DZIAŁAĆ !
( dopiero gdy energia jest pozytywna – gdy intencja działania wynika z miłości i akceptacji siebie – możemy Wyrażać Prawdziwych Siebie – Być Sobą ! )

Jeżeli nasz umysł przenika pozytywna energia / pozytywna Moc – np. radości, miłości
wszędzie wokół siebie widzimy szanse, możliwości.
Doświadczamy kreatywności, twórczości i zaradności.
Odczuwamy mnóstwo energii do działania !
Witamy każdy dzień z optymizmem.
Obfitość to nasz naturalny stan – i zawsze odnajdujemy rozwiązanie każdego wyzwania
(problemy stają się bowiem wyzwaniami) Jak widzisz – jedna sytuacja w Twoim życiu (związek, zdrowie, pieniądze, praca itp)
– wybierając dwa różne stany świadomości – doświadczysz dwóch całkowicie różnych REZULTATÓW !!

Jeżeli dostrzegasz w swojej podświadomości poczucie „nie mogę”

nie oznacza to, że Tobą coś jest źle-  jest to wyłącznie „wyuczony” program, który można uwolnić z naszej podświadomości !

Każdy program możesz uwolnić poprzez skoncentrowanie całej świadomości na określonym „odczuciu” oraz „uwolnieniu” energii, która towarzyszy temu uczuciu. Gdy tylko ta energia zostanie uwolniona – przekonanie zniknie, a Twoje działania ulegną całkowitej zmianie – bez wysiłku i zmagania się !

Proces rozwoju świadomości wymaga mnóstwa determinacji – przestajesz bowiem uzależniać się od innych ludzi, nauczycieli, guru itp. Korzystasz z mocy własnej świadomości i samodzielnie uwalniasz wszelkie ograniczenia, które znajdują się w Twoim umyśle.

Jesteśmy nieograniczonymi istotami, jedyne co nas ogranicza, to przekonania(setki tysięcy myśli) znajdujące się w naszym umyśle(w podświadomej części). Dlatego sam fakt, że coś sobie obiecaliśmy, nie wystarcza aby zmienić nasze życie. Jedna myśl nie jest w stanie odprogramować zawartości naszego umysłu – myśli i przekonań gromadzonych tam przez lata !

Jest na szczęście prostszy, efektywniejszy – gdyż prawdziwy – sposób. Świadomość jest kluczem do wszystkich pytań, które zadajemy sobie od wielu lat.

Większość ludzi powie nam wiele mądrych słów : „zrób to”, „możesz”, „uwierz w siebie”, „bądź pewna/pewny”
ale kompletnie nie wiedzą jak dokonać tego w praktyce !
Co z tego, że przeczytamy gdzieś o tym, aby uwierzyć w siebie i być pewnymi siebie skoro – po prostu czujemy się źle na swój temat i nie odczuwamy poczucia pewności ale zwątpienie i lęk. Czy myśl o tym, że „uwierzę siebie” lub afirmacja „wierzę w siebie” sprawia, że lęk i poczucie braku pewności – zniknie ! ? Nie, oczywiście, że nie.
Więc dlaczego panuje taka niesamowita zmowa milczenia ? Dlaczego ludzie robią wciąż to samo – tak samo – oczekując innych rezultatów ! Dlaczego słuchamy ludzi, którzy nie wiedzą jak nam pomóc- gdyż sami nie wiedzą jak pomóc sobie ?
Gdyby ludzie znali prawdę – już dawno przekazaliby nam rozwiązanie – a my doświadczylibyśmy transformacji o której mówią – stanu pewności i wiary w siebie ! Stanu ogromnej pozytywnej energii ! 

Istnieje jeszcze jeden sprytny mechanizm – ludzkie EGO. Działający w tle mechanizm sprawia, że ludzkość przekonuje się wzajemnie do „swoich racji” sprzedając sobie na wzajem różne przekonania – ale nigdy nie wybierając Prawdy ani Wolności. Ludzie tylko zamieniają swoje przekonania na inne – ale zawsze wierząc, że źródło mocy znajduje się gdzieś na zewnątrz nich ! Dlatego co roku słyszymy o „nowych, innowacyjnych” filozofiach sukcesu, obfitości itp. Dlaczego coś – co działało wcześniej potrzebuje innowacji ? Bo nigdy nie działało w pierwszej kolejności ! Prawda jest jedna. Iluzje i fałsz wymagają ciągłego wysiłku !

Większość świata zaoferuje Ci różne mechanizmy „zaleczania skutków” zamiast uwolnienia przyczyny –
droga rozwoju świadomości jest drogą do wnętrza siebie – w której to drodze odpowiedzi szukamy w sobie

Jest to etap w którym porzucamy na pewien czas uczenie się faktów i informacji – do momentu w którym nie odprogramujemy umysłu z wszelkich ograniczających nas przekonań !
Im bardziej jesteśmy kochający i szczęśliwi – tym bardziej rozwijamy swoją świadomość !

Osobiście uważam, że nie istnieje inna forma rozwoju jak rozwój świadomości (rozwój duchowy) – bo sama edukacja i rozwój intelektualny nie prowadzą do żadnych trwałych zmian w naszym życiu. Edukacja jest ważna – ale tylko w 20%. Edukacja i praktyka rozwoju świadomości to 80% naszego postępu w każdym obszarze naszego życia.
Jeżeli czujesz, że to już ten moment aby poznać prawdę o Sobie i otworzyć się na duchową drogę
Zapraszam bardzo ciepło na warsztaty rozwoju świadomości oraz do aktywnego praktykowania tego o czym piszę na blogu.
Misją mojego życia jest wyłącznie przekazywać to -czego sam doświadczyłem – możesz uwolnić przyczynę tego,
co negatywne dzieje się w twoim życiu, osiągnąć bardzo wysokie poziomy szczęścia, radości, zdrowia oraz obfitości i to całkowicie
bez walki, zmagania się czy cierpienia ! Ludzkie ego robi wszystko abyśmy nie szukali odpowiedzi w sobie !
Ludzie żyją iluzją kontroli -wydaje się im, że gdy zmienią coś w świecie zewnętrznym staną się szczęśliwi lub gdy znajdą „sztuczkę” na bycie milionerami – to nimi się staną. Nic w tym stylu. Osoba, która posiada program braku w podświadomości – i tak zawsze doświadczy braku!
Prawda nie jest niestety „popularna”. Najbardziej popularne „innowacje” tak naprawdę odciągają nas od najważniejszej pracy – od czasu spędzanego w samotności i ciszy -czasu spędzanego na obserwacji siebie i uwalnianiu negatywności z naszej podświadomości…
Jeżeli już jesteś gotowa / gotów aby obudzić się i wziąć odpowiedzialność za własną świadomość oraz to jak jest programowana przez społeczeństwo, otoczenie, filmy i książki w Twoim życiu – ta filozofia – filozofia prawdy może być najważniejszym etapem w całym Twoim życiu !!

Przypomnę – pozytywna energia tworzy pozytywne doświadczenia w naszym życiu

Negatywna energia – negatywne doświadczenia
To od nas zależy co wybierzemy !
Pamiętajmy, nasz umysł – zabieramy ze sobą wszędzie tam dokąd idziemy !
Nie możemy zmienić nic w naszym świecie zewnętrznym – bez zmiany tego co znajduje się w naszym umyśle !
Gdyż to co tam widzimy ( w świecie fizycznym ) jest tylko odbiciem (jak w lustrze) tego co znajduje się w naszym umyśle !